Ако вашиот стар лаптоп не поддржува Виндоус 10, Мајкрософт ви дава еден

Dell Xps 15

Останаа само неколку дена до истекот на понудата за бесплатна надградба на Виндоус 10, интересна понуда што предизвика многу корисници брзо да се префрлат на Виндоус 10 и да ги напуштат старите Виндоус 7 или Виндоус 8, но не сите.

Во моментов има голема количина корисници кои имаат оперативни системи пред Виндоус 10 и Microsoft сака да го поправи. Така во САД лансираше неверојатна понуда која го привлече вниманието на многумина. Ако вашиот стар лаптоп не е во можност да поддржува Windows 10, Microsoft ви дава нов лаптоп.

Звучи одлично и се чини дека е зделка, но вистината е дека има свои мали букви, мал печати што значително го намалува бројот на корисници кои можат да имаат корист. Прво, компјутерот мора да биде пренослив и да има важечка лиценца на Microsoft. Штом ова се постигне. Тие можат само Оние компјутери што имаат Windows 8 или Windows 8.1 бидат поддржани, Компјутерите Виндоус 7 или Виндоус Виста нема да бидат поддржани.

Microsoft ќе ви замени Dell Inspiron 15 за вашиот стар лаптоп

Ако ги исполнивме обете точки, мора да имаме лаптоп со хардвер компатибилен со барањата за Виндоус 10, минималните барања на Виндоус 10. Ако после ова, Виндоус 10 не работи или работи со проблеми, корисникот може да има корист од оваа понуда. Но, тоа мора да се направи во продавницата на Мајкрософт, односно во физичка продавница на Мајкрософт во САД. Да, се чини дека понудата ќе биде достапна само во САД. Во Microsoft Store ќе ни даде Dell Inspiron 15, ажуриран модел што ќе доаѓа со Виндоус 10 и кој ќе ни биде даден во замена за нашиот лаптоп.

Како што можете да видите, финото печатење на оваа промоција е многу тешко, но сепак е интересно да се смени лаптоп кога Виндоус 10 не работи, дури и ако е компатибилен со него. се надевам Мајкрософт ќе го издадеше во деновите на Виндоус ВистаСигурно ќе има многу корисници кои ќе продолжат да користат Виндоус, не мислите ли?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   кристина пеша dijo

  Во Шпанија, каде можам да ја консултирам понудата? ... Мислам дека е доста добра и би бил заинтересиран да имам интервју по летото и да се обидам да проценам сè што тие презентираат ... .. благодарам однапред ...

 2.   Карлос Ј Виlarароел М. dijo

  Замислувам дека „важат одредени услови“