Студио на Саут Парк. Како да креирате сопствен аватар на Саут Парк

По успехот постигнат од «Како да ги креирате вашите симпсонови» Одлучив да направам уште едно видео упатство овојпат посветено на момчињата јужен парк. Ако ви се допаѓаат ликовите на Саут Парк, имате среќа затоа што со Студија за Јужен парк ти ќе создадете свој аватар во стилот на Ерик Картман, Стен Марш, Кајл Брофловски, Леополд „Батерс“ Стот, Твик или Кени Меккормик (сиромашното момче со качулка што скоро секогаш умира во епизодите на серијата).

Изработката на аватарот е многу едноставна и ќе најдете тони опции за прилагодете го вашиот јужен парк карактер, Навистина ви кажувам дека количината на комбинации е неверојатна:

 • Можете да го моделирате нивниот физички изглед (очи, уста, коса, кожа, тело, раце и нозе), исто така можете да додадете карактеристики на лицето, како лузни или закрпи за очи, исто така, да додадете брада, мустаќи, итн. и стави му чаши или различни маски.
 • Можете да ја промените позадината на вашиот аватар
 • Ако тоа не е доволно, можете да го опремите вашиот карактер со различно оружје, како што се ножеви, моторни пили или ласерски мечеви во вистински стил на Саут Парк. И, се разбира, ќе имате добра гардероба во која ќе ја изберете облеката за вашиот аватар, можете да додадете дури и различни мотиви во кошулите (знамиња, икони, минијатури, итн.) За да ја персонализирате уште повеќе.

Еве примерок за тоа што може да се направи преку Интернет со овој креатор на ликови од Саут Парк:

Ликови од Саут Парк

 

Па, дали ви се допадна? Па, ве уверувам дека е потребно многу малку време за да се направи било кое од нив. Ако сте биле убедени и сакате да создадете свој карактер од Саут парк, прочитајте го ова мини упатство:

1º) Одете во Студија за Јужен парк и изберете англиски како јазик со кликнување на «англиски» (упатството се базира на овој јазик). Не грижете се ако немате идеја за англиски јазик, ќе видите дека не ви треба.

2-ри) willе се отвори прозорец каде што можете да започнете да го креирате вашиот аватар од South Park. Бидејќи сè доаѓа на англиски јазик, еве една слика со шпанскиот превод за да не се збуните:

Мени Саут Парк на шпански

3º) Започнете со кликнување на секоја опција за да додадете карактеристики на вашата креација. Како совет ќе ви кажам да започнете со избор на позадина, да го сторите тоа каде што ќе пишува „НАзад“ и можете да изберете помеѓу фиксната боја за позадината или сликата како што можете да видите во примерот погоре. Кога ќе ја изберете позадината, кликнете на „SKIN“ за да ја обоите кожата на вашата кукла, на овој начин ќе се појави фигурата на која можете да додадете сè што сакате.

4-ти) Кога ќе завршиш со фигурата на твојата кукла од Саут Парк, време е да додадеш некои додатоци или додатоци, за да го сториш тоа, мора да кликнеш на „СТУФ“ и ќе се појават следниве опции што ги преведов на сликата, дека подобро ги разбирате:

Комплементи и додатоци за вашиот аватар

Кога целосно го персонализирате вашиот аватар, време е да го зачувате. Бидејќи страницата од која е креирана ја нема оваа функција, тие самите ни даваат како метод за да ја зачуваме нашата креација што ја правиме на екранот. Начинот на тоа е како што следува.

Прво) Притиснете го копчето на тастатурата наречено «Екран за печатење», иако можеби може да се нарече и „Печати го PetSist“ или нешто слично. Ако не знаете како да го лоцирате, еве една слика што го појаснува:

Копче за екран за печатење

2-ри) Потоа отворете ја омилената програма за уредување на слики, доколку немате, можете да ја користите Бојата што доаѓа со Виндоус. За да ја отворите Paint, треба само да ја следите оваа рута:

«Почетно мени» >> «Сите програми» >> «Додатоци» >> «Боја»

3º) Кога ќе ја отворите Бојата, притиснете го копчето «Контрола» (во долниот агол на тастатурата, надесно или лево) и копчето «V» истовремено и сликата од екранот што ја направивте со „Екран за печатење“ ќе се појави клучот ». Тогаш само треба да ја зачувате сликата и тоа е тоа.

Конечно, за да ви покажам дека можете да направите свој аватар во Саут Парк за само една минута, го направив ова видео:

Па, се надевам дека ви се допаѓа овој мал прирачник и исто така ги чекам вашите коментари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

62 коментари

 1.   Lauren dijo

  благодарам за сут-паркот туто!


 2.   прирачник dijo

  да живее јужниот парк


 3.   се зголеми dijo

  Јас веќе го имам мојот јужен парк карактер


 4.   Луис dijo

  Дали постои начин да ја преземете програмата, на некоја слична програма што го прави истото. . .
  Благодарам


 5.   Оцет убиец dijo

  жал ми е Луис но јас не познавам некој производител на аватари од Саут Парк кој работи офлајн. Поздрав


 6.   меки! dijo

  не ми работи!


 7.   Оскар dijo

  Мислам дека ова е многу интересно да се направи слика на јужниот парк


 8.   тарин _локо dijo

  Паркот „Сухт“ е многу смешен, не пропуштам ниту едно новогодишно божиќно нешто


 9.   дијана dijo

  qOndaa ахх не го добивам тоа што го направив ... .. лошо !!
  Добивам бела позадина токму тоа ¬ ¬ добро лошо
  Кул е и сето тоа, но не се појавува


 10.   бубачка dijo

  Ја сакам мојата фотографија


 11.   сор рита dijo

  кело мојата фотографија хехехе што рече вета над ио кело а холибун а тод бокч


 12.   стенка .. !! gimehh !! ..: P j dijo

  Здраво!!
  zaludoote за мојот lovezzoteeh !!
  агол
  mmm
  ,, тој тој
  dieguiiitoo ,, фикосеко убава си !!
  издржливост јужен парк xq е најдоброто, најдобро е
  се гледаме
  моиии лимдос ,,
  лош,

  аватари хехе биие *


 13.   Пако dijo

  Ви благодариме што се надевавте дека ги направивте овие одлични цртани филмови и тие ќе го прикажат на отворен ТВ за да можат повеќе луѓе да ги гледаат


 14.   xexin dijo

  ______________- 0sk8 ________________ 0-


 15.   роналдо dijo

  тие се многу добри


 16.   ЧУПИНЧО dijo

  вакала


 17.   фрт dijo

  Еј, но не можете да создадете дебели карактери, нели?


 18.   Оцет убиец dijo

  Не знам, се обидуваш. Во принцип, можете да создадете кој било лик во стилот на Саут Парк.


 19.   Ктимпорта dijo

  Тие се кул, но како е направено така што само мајмунот се појавува, бидејќи кога ги следам упатствата, се појавува целата страница со боја


 20.   Оцет убиец dijo

  Мора да ја исечете сликата од Бојата, многу е лесно да ги испробате малку алатките што излегуваат лево од бојата и да го исечете вашиот јужен парк.


 21.   kike dijo

  орален
  многу е кул
  ова

  Поздрав мажи !!! се грижи


 22.   дасад dijo

  Те молам, ми треба помош, што се случува е дека кога ќе се обидам да ја залепам сликата во бојата, таа не работи. вели: грешка при информации за таблата со исечоци. те молам помогни ми

  Чао риба


 23.   Оцет dijo

  dasdsad ја пребарува softonic.com за бесплатна грабнувачка слика, инсталирајте ја и решен проблем.


 24.   федо dijo

  што е страницата па; создаваат мајмуни од јужен парк


 25.   Ann dijo

  Хаи Муксаз Гракс ме очајуваше !!


 26.   душата dijo

  Кул е, јас веќе го имам мојот


 27.   харуми dijo

  објаснувањето беше супер корисно. затоа што не разбирав како да ја зачувам сликата! благодарам .. =)


 28.   XX.bariitahh.XX dijo

  здраво вену та вена ла паг хаха


 29.   Ваане dijo

  ????


 30.   Ebony dijo

  Здраво, јас веќе го креирав мојот карактер, но како можам да сторам така што останува само сликата?


 31.   alexandra dijo

  еј, би сакал да ми помогнеш ... Би сакал најкомплетната верзија на јужниот парк, каде што можам да ставам неколку опции во позадина ... те молам, испрати ми ја, онаа од 2.2 веќе, но не е тоа што сакам , Знам дека има уште еден подобар! но не знам како да го најдам


 32.   алварито dijo

  многу е добро, но ставете друга за која се верува дека притиска борци на улов


 33.   татијаана dijo

  здравоаааааааааааааааа ако е белешка оваа програма ја сакам Кени е најмногу чао чао


 34.   пекас dijo

  Па, тоа ми помогна и ме направи навистина кул
  благодарение


 35.   Даниел dijo

  Ви благодарам


 36.   GonzAXD dijo

  ХААА !!! Ви благодарам!…. наздравје!! Не знаев како да го складирам и сега ти должам еден! ::::::::::::::::: 😉


 37.   santiago dijo

  како се зачувуваат цртежите во компјутерот


 38.   sebastian dijo

  благодарам што ни кажа како да го сториме тоа


 39.   Мајк dijo

  страницата е http://www.sp-studio.de


 40.   ффффффф dijo

  Тој не ме остава да завршам, што треба да направам?


 41.   сончоглед dijo

  Ви благодарам многу за податоците што ги пробав долго време и не можев да го сторам тоа, но благодарение на вас веќе го имам мојот цртеж


 42.   Омаја dijo

  Ахххх !! Тоа е тоа!! хехе тоа глупо, не сум сфатил. што ја отсече сликата на аватарот, но не и позадината на Болката! Е продолжам да создавам аватари !!


 43.   Омаја dijo

  Здраво, имам проблем.
  Ги следев сите чекори, барем мислам добро, но штом ја добијам сликата и ја исечам, кога ќе ја зачувам, таа е премала и не можам да ја користам како аватар. Јас користам Paint и кога ја зачувувам сликата, ја зачувувам како .jpg

  Дали има некој начин да се зачува така што да остане во големина на прозорецот за да се прикажат слики од гласникот?

  Благодарам однапред.


 44.   xmiccch dijo

  милиони grax x помош
  многу кул


 45.   paula dijo

  Тие се најдобри и вашите цртани филмови исто така, благодарам


 46.   леохх dijo

  Јојоџо
  ем ... толку добро: D: D: D
  буех… ..каху луд


 47.   -александар- dijo

  Овој луксуз, но имам само проблем. Не знам како да ја отворам страницата за преземање на програмата што ја создавам на југ


 48.   mk dijo

  уууауаууеста кул


 49.   Ное dijo

  Еј
  Не можам да ја зачувам сликата
  веќе готово сакам да знам како
  Јас го сторив тоа што си го кажал на некого од програма што ги скенира сликите, но не знам како да направам грешка или се должи на истата страница и не можам да ја преземам таа програма
  кажи ми те молам како да ја зачувам сликата


 50.   Оцет dijo

  Прочитајте ги првите три точки од упатството и ќе видите дека не е потребно ништо посебно за да се зачуваат сликите на јужниот парк.


 51.   ферчар dijo

  Еј, сите тие додатоци и кошули што се појавуваат во упатството, дали се веќе отстранети?

  Каде можам да го сторам тоа на старомоден начин?
  благодарение


 52.   Џоан dijo

  Комо е кул јужен парк


 53.   локо деиди dijo

  сакам да направам свој мајмун во јужен парк


 54.   Едуардо dijo

  Здраво толку добро, би сакал да бидам еден


 55.   tHe_naniithaxX dijo

  tHe_bRatx_sSt !! Le.

  kier0 направи го мојот парк pr0pi0 m0n0 s0uth …….

  добро….

  naniithaxX


 56.   престанува dijo

  не знам како да го зачувам


 57.   јужен парк мајмун dijo

  Јас веќе создадов многу мајмуни во јужниот парк благодарение


 58.   ... x .... dijo

  еаеа !!
  grax x la aiuda !!

  сите бн кул !!


 59.   незнам dijo

  како се создава ликот?


 60.   мелиситаа dijo

  Lla kierro почеток


 61.   Карлос dijo

  wolaz xo piEnSo Q sOuTh PaRk Е МНОГУ ЧЕД И СРЕНО НА ВАШИТЕ КРЕАТОРИ


 62.   благо dijo

  Здраво

  Благодарам
  иако одамна
  што те прашав
  многу добра програма за креирање
  јужен парк карактер
  исто така серијалот

  псс јас веќе ја добив моната
  благодарам уште еднаш


бул (точно)