Destiny 2 сега е достапна на PlayStation 4 и Xbox One

Активизион започна вчера на продажба еден од FPS кој влече најмногу следбеници во последниве години, Destiny 2 пристигнува да го подобри горенаведеното што е можно повеќе и неговото лансирање создаде светска возбуда, како што се очекуваше. Бројките за рана продажба се уште се прилично добри, а неговата оддалеченост од Call of Duty: WWII може да ви користи во тој поглед.

Оригиналниот судбина пристигна во 2014 година и доста добро го преживеа минувањето на времето со оглед на тоа како минуваат годините во оваа индустрија. Технолошките и подобрувањата во перформансите ќе ве натераат да бидете фатени во нивната аура за игри.

Една од новините е дека нема да биде потребно навигација по орбитите за движење меѓу планетите, во прилог на достигнување на најмодерната платформа меѓу специјалистите во последниве години за прв пат, компјутерот, на тој начин обидувајќи се да долови поспецијализирана публика која генерира значителни суми на пари и публицитет, и пред сè, таа е способна да претвори видео игра во е-спорт за неколку недели. Сепак, верзијата за компјутер ќе мора да почека до следните 24-ти, тоа го замислуваме од маркетинг причини во врска со продажбата на конзоли.

Xbox 360 и PS3 се оставени зад себе, Се чини дека тие биле многу јасни за тоа кои се приоритетите. Пристигнаа многу повеќе промени во PvP мод системот и неверојатни пресликувачи што беа видени во приколките за лансирање. Не се сомневаме дека Destiny 2 доста добро ќе го надополни или подобри својот претходник. Во меѓувреме, сè уште чекаме многу интересни изданија како на пр Call of Duty: WWII за следниот 3 ноември и што веќе го тестиравме, како и класичните ПЕС (14.) и ФИФА 2018. Не пропуштајте ги сите информации во Актуалидад гаџет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.