Клон на Супер Марио се прикрадува во App Store

супер-марио-игра-на-iphone

Нинтендо отсекогаш не сакаше да ги пренесува своите апликации до мобилните платформи и кога ќе започне тоа го правите на поинаков начин отколку што многу корисници би можеле да очекуваат, бидејќи тој создава верзии на играта, верзии кои во многу случаи немаат никаква врска со оригиналната игра. Во Google Play можеме да најдеме голем број на игри кои под името Mario ја симулираат популарната игра на Nintendo Super Mario, но чија игра и графика оставаат многу посакувани. 

клон-од-супер-марио

Во последниот главен претставник на Apple компанијата го најави доаѓањето на Super Mario Run исклучиво за неколку месеци за екосистемот iOS, бесконечен тркач кој нема многу врска со оригиналната игра. За среќа, за нас играчите ... еден кинески развивач штотуку ја ажурираше својата игра „Супер џунгла свет“, менувајќи ги ликовите и главниот јунак, бидејќи поставката беше иста, за да можеме да уживаме во Супер Марио на нашиот iPhone, iPad или iPod touch.

супер-џунгла-свет

Како што можеме да видиме на сликата погоре, оригиналната игра што се појави во App Store на 31 август, ни покажува сосема поинаков карактер од Марио, исто како и непријателите немаат никаква врска ниту со тоа. Ова се оригиналните слики на екранот достапни во описот на апликацијата.

Овој развивач ја искористи најавата на Apple за да се обиде да добие парче преку рекламирањето вклучено во играта, оттогаш најверојатно утре ќе биде отстранет од App Store кога Nintendo ќе ја постави правната машинерија или самиот Apple ќе види дека оваа игра има некои од строгите правила на компанијата во врска со употребата на знаци регистрирани од трети страни.

Повторно Тие им прикратија назад на одговорните за надзор над апликациите што пристигнуваат во App StoreЈасно е дека тоа нема да биде прво или последно. Искористете ја можноста да ја преземете играта додека можете, бидејќи најверојатно ќе биде отстранета помеѓу денес и утре.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.