Samsung Galaxy Tab S3 може да биде поблизу отколку што мислиме

Samsung

Јужнокорејската компанија и сите компании задолжени за лансирање на нови модели на нејзините таблети се малку настрана оваа година. Ова можевме да го потврдиме на почетокот на годината во случај што е обично еден од најважните за презентациите на таблетите и другите уреди, Мобилниот светски конгрес во Барселона, каде овие таблети беа видливи поради нивното отсуство. Освен Епл кој има iPad доста добро поставен во однос на продажбата и вестите, Видовме малку или малку новости на Андроид И, сега ова може да се промени ако се исполнат гласините што укажуваат на обновување на Samsung Galaxy Tab за месец септември оваа година.

Од една страна, мора да се каже дека постојат интересни опции ако не сакаме да купиме iPad, но во повеќето случаи разликата во цената помеѓу едната и другата е она што ќе направи разлика при купување таблет со Android или iPad.

И покрај ова, ќе се фокусираме на гласините кои ги лансираше еден од оние кои обично го добиваат она што го лансираат правилно, а тоа е дека Еван Блас, веќе покажа слика во јуни со овој можен нов таблет Samsung, но сега гласините се враќаат со две големини дури и за новата верзија на Tab S, во овој случај тоа би бил 9,6-инчен дијагонален таблет, моделот SM-T819 и друг 8,0-инчен таблет за моделот SM-T719. Сите со А. Процесор на Qualcomm, 3 GB RAM и 32 простор за складирање што може да се прошири преку microSD.

Augustе бидеме внимателни овој август, бидејќи тековната верзија беше претставена овој месец минатата година и пристигнувањето на следната верзија не е исклучено за следниот месец. Исто така е можно тие да чекаат до септември со IFA во Берлин и да не се заситуваат со лансирањето на Note 7 и оваа таблета, така што ќе бидеме внимателни да го видиме напредокот, но се шпекулира дека цената би била околу 450-500 евра за најмоќната верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.