Ова може да биде следниот Samsung Galaxy S8

El Samsung Галакси S8 скоро сигурно ќе биде претставен на следниот Светски мобилен конгрес што ќе се одржи во Барселона, за кој има уште малку време. Сепак, и покрај фактот дека Самсунг е фокусиран на промовирање на Samsung Галакси S7 и на следната презентација на Galaxy Noyte 7, се чини дека некои корисници веќе почнаа да дебатираат за тоа како би можел да биде новиот предводник на јужнокорејската компанија.

На пример, во TechRadar го најдовме видеото што можете да го видите на горниот дел од овој напис и во кое тие сакаа да ја ослободат креативноста, покажувајќи каков би бил совршениот Galaxy S8.

Сигурно Samsung нема да лансира Galaxy S8 кој изгледа премногу сличен на овој рендер, но секогаш е интересно да се види што некои корисници можат да замислат и сигурно некои компании за мобилни телефони можат да им помогнат да добијат идеи за иднината. Меѓу нив можеби тој може да го задржи 3Д област на звучници со опкружувачко искуство, двојни камери или флексибилност на терминалното тело.

Некои од карактеристиките што можеме да ги видиме на ова видео за Samsung Galaxy S8 се навистина интересни. Неколку се чинат едноставни за да се постигнат, а други се навистина невозможни, но се надеваме дека можеме да ги видиме не само во новиот предводник на Samsung, туку и во други компании, некои од нив, така што паметните телефони кои доаѓаат на пазарот продолжуваат да напредуваат и да нудат нас интересни вести.

Што мислите за овој рендер на Samsung Galaxy S8?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос ахит dijo

  Пред да извадиме друг модел што компаниите го ставаат повеќе претходно бидејќи овде не можеме да комуницираме, има мал сигнал, лична катастрофа

 2.   Антонојгг13 dijo

  Мартин, Самсунг, како и сите компании, претставува терминали на секои 1 година во случај на нормална галаксија и уште 6 месеци за белешката, што би било 1 година за секој нов терминал, покрај тоа се чини дека не се информирате многу добро