Ова е новиот Animal Crossing на Nintendo за мобилни уреди

Минатиот понеделник Nintendo објави нова Nintendo Direct во која јапонската компанија официјално ќе претстави Animal Crossing за мобилни уреди. На овој настан, Nintendo претстави како ќе биде верзијата за мобилни уреди на Animal Crossing, чијшто целосен наслов ќе биде Pебен камп преку преминување на животни.

Последното ажурирање што компанијата го лансираше во оваа сага датира од 2013 година за Nintendo 3DS и новата посветеност на мобилните платформи, патем иако доста доцна, ја принудија компанијата да ја прилагоди оваа игра, исто како што тоа веќе го стори со Марио и оган Емблем херои.

Оваа верзија на Animal Crossing ќе пристигне на мобилните уреди на крајот на ноември, сепак, во моментот нема датум за лансирање на новата конзола на компанијата, Nintendo Switch. Animal Crossing Pocket Camp е мешавина од различните верзии што компанијата ги лансираше со текот на годините и според она што го видовме изгледа многу добро, барем за loversубителите на овој тип на игра. После ударот што Нинтендо го заглави Марио и системот за еднократно купување, лкомпанијата повторно се одлучи за микро плаќања / купувања во апликации исто како и во Огнените амблеми херои.

Како што наведува името, во imalивотот преку животни, акцијата се одвива на камп, иако дејството може да се случи и на плажа или во шума, каде што можеме да го прилагодиме да ги примиме нашите пријатели и да си поминеме убаво. Но, покрај тоа, ние исто така имаме можност за украсување или проширување на нашиот караван. Nintendo ни нуди можност да бидеме информирани во секое време за конкретниот датум на кој Animal Crossing достигнува мобилни платформи преку следната веб-страница, како што тоа веќе го стори со Mario and Fire Emblem Heroes.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.