Така се и новите Huawei MediaPad Huawei M5 Lite 10 и Huawei T5 10

Кинеската компанија штотуку официјално објави пристигнување на два нови модели на своите најпопуларни таблети, MediaPad. Во овој случај тоа е MediaPad Huawei M5 Lite 10 и Huawei T5 10, со што се проширува понудата на фирмата за таблети.

Во овој случај, станува збор за понуда на функционален тим, со прилично внимателен дизајн и производство со метални облоги. Двата модели имаат Full HD екран 10.1-инчен и доста интересен внатрешен хардвер, со процесори Kirin 659 и Android 8.

Елегантен, едноставен и функционален дизајн, опремен со голем екран 10.1 ”Full HD со 2.5D стаклен екран, нуди пријатно и задоволувачко искуство. Екранот што работи на ClariVu ги подобрува и најмалите детали, додека интелигентните алгоритми обезбедуваат видеата да се гледаат секогаш со најголема јасност. MediaPad M5 10 Lite има четири звучници оптимизирани од Харман Кардон за подобро, остро и привлечно аудио искуство. Поддршката за Hi-Res Audio ја збогатува музиката така што се чини дека секој перцепиран звук оживува дури и кога го слушате со слушалки.

Huawei MediaPad M5 10 Lite доаѓа со осум-јадрен процесор Kirin 659 и очигледно и двајцата го додаваат EMUI 8.0 интерфејсот за ОС. Долготрајната батерија од 7.500 mAh е подобрена со технологијата QuickCharge на Huawei, обезбедувајќи целосно полнење за 3 часа, повеќе од 8 часа игра и 45 часа репродукција на музика. Опремен со сензор за отпечатоци, Huawei M5 Lite 10 има и задна камера и предна камера од 8MP.

Технички лист со податоци MediaPad M5 Lite 10

M5
Типологија IPS
Екран Резолуција 1920 X 1200, 224 PPI
технологија 16 милиони бои, контраст 1000: 1, 400 гниди
Процесор Кирин 659
Процесор Фреквенција 4x A53 (2.36 GHz) + 4 x A53 (1.7 GHz)
Графичкиот процесор Мали T830 MP2
меморија Овен + РОМ 3 GB + 32 GB
Надворешни SD-картичка, поддршка до 256G
Система operativo Андроид 8, ЕМУИ 8.0
Камера Фронтален 8 MP, F2.0 автоматски фокус (AF)
Заден 8 MP, F2.0 фиксен фокус (FF)
Аудио четири звучници Харман / Кардон, 3,5 мм ек
Сензори Отпечатоци од прсти Сензор за отпечатоци
гравитациски сензор, сензор за амбиентално светло, сензор за далечина, сензор за сала, компас
Batería Batería 7.500 mAh, 3.25 h по целосно полнење
ДА Нано SIM
4G LTE
Conectividad Локација GPS, AGPS, GLOSSNASS, BDS
WiFi Wi-Fi: 802.11 a / b / g / n / ac, 2.4 GHz & 5 GHz
Bluetooth 4.2
УСБ-врска Тип Ц.
Портови Тип на USB 2.0
УСБ-одлики USB OTG, УСБ-поврзување
тежина 475g
Димензија на производот 162,2 mm 243,4 mm x 7,7 mm

MediaPad T5 10 лист за технички податоци

T5
Типологија IPS
Екран Резолуција 1920 X 1200, 224 PPI
технологија 16 милиони бои, контраст 1000: 1, 400 гниди
Процесор Кирин 659
Процесор Фреквенција 4x A53 (2.36 GHz) + 4 x A53 (1.7 GHz)
Графичкиот процесор Мали T830 MP2
Система operativo Андроид 8, ЕМУИ 8.0
меморија внатрешен 2 GB + 16 GB / 3 GB + 32 GB
Надворешни SD-картичка, поддршка до 256G
Камера Фронтален 2 MP со фиксен фокус
Заден 5 MP со автоматски фокус
Аудио Двоен звучник, приклучок 3,5 мм
Сензори  
гравитациски сензор, сензор за амбиентално светло, компас
Batería Batería 5.100 mAh
ДА Нано SIM
4G
Conectividad Локација GPS, BDS, A-GPS (само за LTE верзија)
WiFi IEEE 802.11 g/b/n@2.4 GHz, IEEE 802.11 a / n / ac @ 5GHz
Bluetooth Bluetooth 4.2
Тип на USB USB 2.0, микро - USB
УСБ-одлики USB OTG, поддржува обратно полнење, поврзување преку USB

Цените и достапноста

Huawei MediaPad M5 Lite 10 in Space Grey и Huawei MediaPad T5 10 во црно, обајцата од 10.1 », ќе биде достапна во Шпанија од втората недела на август 2018 година, во најдобрите продавници за електроника и во главните онлајн продавници.

 • M5 Lite 10 WIFI 299 €
 • M5 Lite 10 LTE 349 €
 • T5 10 3 + 32Gb LTE 279 €
 • T5 10 3 + 32Gb WIFI 229 €
 • T5 10 2 + 16Gb LTE 249 €
 • T5 10 2 + 16Gb WIFI 199 €

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.