Лансирана е тастатурата на Google Gboard за уреди со Android

Да, можеби изгледа чудно, но оваа тастатура што постои веќе некое време за корисниците на уреди со оперативен систем iOS, штотуку пристигна за корисниците на Android. Ова е тастатура што додава неколку додатоци на оригиналната тастатура на нашиот паметен телефон и несомнено е многу препорачливо да го пробате за количината на функции што ги додава. 

Вметнете GIF-пораки во пораки, 3 истовремени јазици за предвидување, сопствен интегриран пребарувач, предлози за контакт или кратенки. Ова се само дел од опциите додадени од оваа одлична тастатура што првично беше објавена за корисниците на iOS и сега е достапна за корисниците на Android, иако е точно дека треба да го преземете АПК директно бидејќи не е официјално достапен на Google Play.

Во прилог на овие подобрувања, она што го имаме е преименување и промена на иконата на апликацијата за да одговара на апликацијата достапна на iOS, останувајќи во Gboard и исто така додавајќи ги типичните поправени грешки во апликацијата. Ова е Врски за преземање APKMirror Не грижи се, тоа е тотално безбедно преземање.

За нас беше прилично чудно да ја гледаме оваа апликација на уредите iOS и да не ја гледаме на уредите со Android, но сега пристигна ова ново ажурирање за да се вклучат придобивките од една од најдобрите тастатури што сме ги виделе и користеле. Новата верзија е 6.0.65 и Важи само за ARM 64-битни процесори со Android верзија 5.1 или повисока. Ако ја имаме инсталирано претходната верзија на нашиот уред, ќе можеме да ја инсталираме како да е нормално ажурирање.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.