Тајмер Табела: Стоперка и аларм за оние кои го немаат на нивниот мобилен уред

бесплатен онлајн аларм

Тајмер Таб е интересен ресурс преку Интернет што ќе ни помогне да можеме да користиме тајмер, па дури и, аларм многу лесен за програмирање.

И покрај фактот дека во повеќе наврати препорачувавме употреба на голем број тајмери ​​(или стоперки), можеби лицето на кое им е потребно, нема во свои раце и истовремено некаков вид додаток или мобилен уред за да може да се користи секоја од тие препораки. Ова е местото каде што Тајмер Таб доаѓа на работа, онлајн апликација со минималистички интерфејс Вие имате за цел ефикасно да го постигнете она што можеби го прават многу други луѓе со нивниот мобилен телефон или таблет.

Како работи тајмерот во мојот интернет прелистувач

Првото нешто што ќе го споменеме на задолжителен начин е да се биде апликација преку Интернет, Тајмерот може да се изврши без проблем во кој било прелистувач на Интернет, автоматски станува алатка за повеќе платформи. Со други зборови, потребен ви е само компатибилен оперативен систем (Windows, Linux или Mac) и отворете го соодветниот прелистувач на Интернет за подоцна да одите на официјалната веб-страница на Тајмер Таб. Веднаш ќе најдете чист интерфејс, каде што само треба да започнете да програмирате што сакате оваа алатка да направи во ваша корист.

Првото нешто што ќе го најдете во Тајмер Таб при првичното извршување е тајмер сместен во десната странична лента; можеби во исто време нема да ви треба и затоа треба да го допрете копчето „пауза“. Кога ја разгледавме оваа мала функција, сфативме дека станува непотребно за инвеститорот, бидејќи нема смисла да треба да го прегледуваме времето кога сè уште не ни треба. Во секој случај, корисникот има можност да го паузира наведениот тајмер и да започне да користи кој било друг тајмер, па дури и истиот, но во различно време.

бесплатен онлајн аларм 01

Бројачите што може да ви бидат од голема корист се кон левата област; првиот од нив е многу сличен на оној што ќе го оцените во десната странична лента, иако, оној што се наоѓа кон другиот крај ви овозможува дефинирајте го времето наназад (одбројте го однапред) сакате да користите во моментот. Форматот за користење на оваа функција е прилично едноставен за конфигурирање, бидејќи треба да го дефинирате часот само со минути и секунди; подоцна треба само да го притиснете копчето «Start Count» за тајмерот да започне со работа.

Од левата област и веднаш до одбројувана стоперка оваа друга интересна функција, која наместо тоа ќе ни помогне да го дефинираме времето кога треба да се активира алармот. Форматот е конвенционален, односно треба само да го дефинирате точното време кога сакате да биде присутен овој аларм; Откако ќе го дефинирате точното време кога треба да го притиснете соодветното копче (Start Alarm Clock) во спротивно, ќе заспиете.

Во десната странична лента и кон крајот од неа ќе ја најдете конфигурацијата на оваа апликација преку Интернет; Мора да обрнете посебно внимание на оваа област, бидејќи ги претставува различните полиња што мора да ги користите за да завршите со завршувањето на конфигурацијата. Таму ви е дадена можност да изберете URL на некоја слика на мрежата како и до насоката на видеата на YouTube. Сè што треба да направите е да „лебдите со глувчето“ над тркалото за запчаници за да се појават овие полиња.

Овие два елементи ќе ги користи секој тајмер, иако најголемата алатка ќе ја најде програмираниот аларм. Кога ќе го достигне времето што сте го поставиле, ќе се прикаже слика во истиот интернет прелистувач или ќе се репродуцира видеото на YouTube што сте го користеле од поставките на Тајмерот.

Како крајна препорака, мора да споменеме дека корисникот треба да го деактивира заштитниот екран на неговиот компјутер и, исто така, управуваат со управител на моќност; Овој последен аспект е многу важен, бидејќи многу компјутери имаат тенденција да го прифаќаат својот менаџер по дифолт, што значи дека опремата ќе влезе во состојба на спиење, хибернирање или затворање автоматски по период на претпоставена неактивност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.