Телеграмот конечно носи поддршка за сопствени теми во 3.17

 

Теми

Телеграма пред неколку недели ажурирана верзија на работната површина со добредојдена новина, сопствени теми. Овие ни овозможуваат да го „облечеме“ просторот во кој ја користиме оваа одлична апликација со позадина на работната површина, сите видови шеми на бои и онаа прилагодување што толку многу ни се допаѓа, така што е повеќе во согласност со нашите лични вкусови.

Сега е кога ова прилагодување дојде на Андроид, по малку вознемирено чекање за да можеме да ја „облечеме“ нашата омилена апликација за разговор со оние сопствени теми што ќе го направи различен од другите корисници бидејќи се додаваат нови теми. И во моментов има три основни, едната е темна.

Го имаме оној што доаѓа стандардно кога е инсталирана апликацијата за разговор во Телеграма. Друга сина И изгледа одлично, плус она што е темно за оние кои имаат свои десктоп и сопствени апликации за овој тон.

Телеграма

Темите може да се најдат од Поставки> Теми. И, ако сакате да ги пронајдете новите што ги создаваат корисниците, можете поминете низ каналот @themes за повеќе идеи или вметнете ги во вашата апликација. Исто така, имате можност да креирате своја сопствена тема од новиот вграден уредник што има низа детали за да ја креирате посакуваната.

Уредникот дозволува голем број прилагодувања за нанесете ги боите што ги сакате и видете преглед на песната за да видите како изгледа и за да можете да ги направите последните аукции на нашата сопствена песна.

Бидејќи ова ажурирање е веќе распоредено, сигурно ако одите низ Google Play Store ќе го најдете подготвено за инсталирање. Како и да е, ако не, можете да одите на врската подолу до apk.mirror за да ја преземете АПК на соодветната верзија за прилагодување на апликацијата за разговор на Андроид.

Сега да почекаме за повиците.

Преземете го АПК за телеграма

Телеграма
Телеграма
Развивач: Телеграма ФЗ-ДОО
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.