Телеграмот се ажурира со лансирање Брзи посети и сопствена платформа за блогирање

Телеграма

За разлика од многу други апликации за инстант пораки од многуте што се достапни на пазарот, Телеграма Не престана да ги ажурира и вклучува нови функции од самиот ден кога го имаше своето деби, многу претпазливо, на пазарот. Оттогаш расте без да застане и денес има многумина од нас кои сметаат дека тој далеку го надминува WhatsApp.

Уште еднаш Само вчера добив ново ажурирање, кое сега е достапно за преземање и на Google Play и на App Store, и дека пристигнува преполн со подобрувања и новости што нè наведуваат да размислиме за уште помоќен телеграм, кој исто така ќе ни понуди нови и интересни функции.

Вести за новата верзија на Телеграм

Пред да навлезете во која било од вести што ќе ги најдеме во новата верзија на ТелеграмАјде да направиме брз преглед на сите нив;

 • Брз преглед за средни написи и други страници
 • „Заеднички групи“ во профилите
 • „Одете на датум“ во пребарувањето пораки
 • „Види пакет“ за неодамнешните налепници
 • Користејќи код за пристап, ги криете вашите разговори во мултитаскинг
 • Подобрувања на компресијата на фотоапаратот и видеото
 • Подобрени интерфејси
 • Презентација на telegra.ph, нова платформа за објавување дефинирана како чиста, едноставна и ефикасна

Инстант преглед или брзи прегледи

на Брзи прегледи Тој е еден од двата големи новини до кои Телеграм ни дава пристап со своето ново ажурирање. Благодарение на тоа, секогаш кога контакт споделува врска со нас, ќе се појави копче „Брз преглед“ со кое можеме да видиме преглед на страницата. Откако ќе го притиснеме ова копче, страницата ќе биде зачувана во кеш меморијата на Telegram, и таа страница може да се чита офлајн во кое било време и место и иако немаме врска со мрежата на мрежи.

Оваа нова опција на апликацијата за размена на пораки веќе ја видовме и во други апликации, но во никој случај нема можност да ги читаме или прегледуваме страниците офлајн.

Телеграма

Сопствена платформа за создавање на Телеграм

Втората голема новина што веќе можеме да ја уживаме е сопствената платформа за создавање на Телеграм. За да започнеме да го користиме, нема да ни биде потребен ниту корисник, ниту каква било регистрација и ќе биде доволно за пристап телеграф.ф. каде што ќе видиме нешто слично на она што можете да го видите на сликата што ќе ви ја покажеме подолу;

Телеграма

Можеме да им дадеме наслов и автор на овие публикации во Телеграма, покрај соодветната публикација на која можеме да додадеме слики или видеа. За жал, во моментот, публикациите штом се споделат, не можат да се избришат, иако може да се уредуваат. Секако, веќе се шпекулира дека оваа нова функционалност наскоро ќе се подобри, за да ни понуди многу поцелосна услуга и со интересни опции.

Покрај овие две најистакнати вести што можеме да ги најдеме во новата верзија на Telegram, може да ги најдеме и сите новости што ги споменавме претходно, и некои измени во дизајнот, исправката на грешките и оптимизацијата на услугата, што е нешто што обично е вклучено во повеќето ажурирања.

Преземете го ажурирањето сега

Вчера во доцните попладневни часови, Телеграм официјално го објави ажурирањето, кое неколку моменти подоцна веќе беше достапен и на Google Play и на App Store. Ако сакате да ги испробате новостите за популарната услуга за размена на инстант пораки, треба само да проверите дали ја имате инсталирано ажурирањето и доколку не, пристапите до официјалната продавница за апликации на вашиот оперативен систем и инсталирајте ја новата верзија на Telegram.

Подолу нудиме врски за преземање на новата верзија на Телеграм. Се разбира, се подразбира, преземањето е целосно бесплатно, без никакво купување во апликација.

Телеграм Месинџер (врска со AppStore)
Telegram Messengerслободен
Телеграма
Телеграма
Развивач: Непознат
цена: слободен

Што мислите за новите вести што ги наоѓаме во најновото ажурирање на Телеграм, што сега е достапно за преземање?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи каде сме присутни. Може да не следите и преку нашиот официјален канал на Телеграм на кој можете да се придружите од следниот линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)