Флип телефоните се поживи од кога било

Ако сте едни од најстарите на тоа место, а повремено школка или преклопен телефон ви поминал низ рацете, сигурно секогаш кога ќе се објави нов телефон од ваков тип ќе се сетите на чувството што ве нападна секој пат кога ќе го искористевте за примање или закачување повик. Ракоплескајте! Беше кул.

Азија е пазар со многу милиони корисници, а телефоните што се склопуваат сè уште се на ред, не толку колку паметните телефони без физички клучеви, но тие имаат значителен удел на пазарот. Samsung го знае ова и од време на време лансира нов модел. Денес зборуваме за Samsung Folder 2.

Samsung Folder 2, што е преклопен телефон, не нуди мал, 3,8-инчен екран. Со него управува Qualcomm Snapdragon 425 процесор со четири јадра на 1,4 Ghz, придружуван од 2 GB RAM меморија. Веднаш под екранот ни нуди четири наменски копчиња со кои можеме да ја отвориме камерата, да испратиме текстуална порака, да ги провериме примените е-пошта и да ги отвориме контактите за да оствариме повик.

Во внатрешноста на уредот наоѓаме 16 GB складирање и 1.950 mAh батерија. Предната камера е 5 mpx додека задната камера е 8 mpx. На Резолуцијата на екранот е 800 × 480 и се напојува со Android Marshmallow. Цената на овој терминал што е веќе на пазарот е околу 240 евра за промена.

Но, ако имате намера да го искористите, единствената опција што ќе ја имате е патување во азиските земји каде е достапно, бидејќи надвор од нив побарувачката е толку мала што не изнајмува за компанијата да ги продава надвор од овој регион. Од време на време, Самсунг го нуди овој терминал во Соединетите Држави, каде модата за овој вид терминали беше многу силна благодарение на Motorola Razr, уред што се продаваше како врела торта кога ќе се појави на пазарот, па ако планирате да патувате таму, можеби можеш да го добиеш.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Гема Лопез dijo

    Ако Хахаха? но кој ги користи 1 од 10 толку кул ???