Tesla Model S кој помина 320.000 км без скоро никакво абење

тесла-модел-и

Тесла моторс останува преостаната компанија, и покрај фактот што нема ден медиумите да не зборуваат за нејзините спектакуларни автомобили, реалноста е дека не знаеме во кој правец ќе се движи компанијата, бидејќи едвај прогласува загуби година по година Сепак, реалноста е дека тој го води светот на електричните возила како никој друг, предизвикувајќи старите компании да го преиспитаат начинот на работа. Во моментов ќе ви ја раскажеме приказната за Tesla Model S кој има поминато 320.000 км без да претрпи едвај абење, шампионски модел и има многу помалку механичко одржување од кој било автомобил со согорување што можеме да го споменеме. Ви ја раскажуваме приказната за овој фантастичен Tesla Model S со повеќе од 320.000 км.

Тоа беа момците од TechCrunch кои ја објавија фантастичната приказна што сакавме да ја прилагодиме на шпанското говорно подрачје. Ја користиме можноста да се поврземе со оригиналната содржина, бидејќи тука ќе ја кондензираме содржината малку и ќе ви помогнеме да ја разберете многу подобро со придонес на нашето искуство.

Позадина на овој Tesla Model S со 320.000 км

Тесла

Tesloop е компанија која е посветена на патувањето помеѓу Лос Анџелес и Лас Вегас со електрични возила Tesla Motors, затоа им е навистина лесно да достигнат голем број километри годишно, да бидат поконкретни, нивните возила во просек 400 км на ден. Овој Tesla Model S за кој ќе зборуваме е купен во јули 2015 година. Среќен возач е Рахул Сонад, кој најавува дека возилото поминало огромно мнозинство од километрите на автопатот, и покрај тоа, автоматскиот пилот на возилото е оној што го направи поголемиот дел од овие километри, уште еден бод во корист на тимот на Тесла Моторс. Секој искусен возач знае дека километрите на автопатот се многу полесни од километрите во градот, во однос на перформансите и абењето на механичките делови на возилото.

Според тимот на Теслоуп, единицата тешко дека имала дефекти, освен грешка во мерењето:

Нешто не беше во ред, бидејќи достигна 48.000 милји, автомобилот испраќаше пораки до серверот Тесла Моторс дека моторот работи слабо на напојување. Тесла ни се јави и разговараше за ова со нас, сепак, не забележавме никакви проблеми, автомобилот одеше побрзо како и секогаш. Но, Тесла побрза да го земе автомобилот и да го смени предниот дел од него, се чини дека некои сензори не беа во право.

Само 6% абење на батеријата, изненадувачки

Батерии

Прашањето кое најмногу му беше поставено на тимот на Теслоуп: Како работи батеријата после толку многу километри? Одговорот е едноставен и брз. Батеријата во овој Tesla Model S има истрошено само околу 6%, и покрај фактот дека автомобилот се полнеше до 100% дневно, и потсетуваме дека Тесла препорачува да се задржи батеријата уште поздрава, автомобилот да се полни само до 90% од неговиот капацитет.

За секојдневна употреба не треба целосно да го наплаќате, освен ако не правите долги патувања. Правиме доста долги патувања, помеѓу Лос Анџелес и Лас Вегас, секој ден, затоа го наплаќавме автомобилот до 100% секој ден. Одлучивме дека еНи претставува непријатност да го наплаќаме до 90% и претпочитаме да го наплаќаме целосно и покрај деградацијата на батеријата.

Тие го забележале абењето затоа што возилото запре кога уште одбележа 13 километри автономија, ова започна да се случува кога веќе имаше 320.000 километри под ременот.

И одржување на такво возило?

Надградба на Тесла С.

Тимот на Теслоуп го обезбедува тоа единственото нешто што се смени од нивното стекнување е типична 12-V батерија за околу 200 долари и тркала од марката GoodYear, околу 2.500 долари вкупно Запомнете дека Тесла нуди 8-годишна гаранција, а автомобилот нема две. Тие исто така се сеќаваат дека не ги сменија подлогите на сопирачките и покрај 320.000 км под ременот, тоа е прекрасно. Можам да потврдам дека класичното возило со таа километража би јадело многу повеќе пари за одржување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Панчо тано dijo

    Најдоброто од пазарот, се надевам дека големите компании ќе започнат да ја зголемуваат својата километража на слаткиот компир што го нудат.