Ние ги тестиравме додатоците на Хама Инфлуенсер

Се повеќе и повеќе содржини се произведуваат од мобилни телефони, а за возврат се трошат и преку мобилни телефони. Toе ви кажеме една тајна, моите видеа и анализи се произведени со паметен телефон и ќе се запрашате што е трикот за да добиете толку добар резултат, бидејќи користиме ваков додатоци.

Хама лансираше серија производи кои се дизајнирани така што ќе можете да ја направите вашата најдобра содржина на Инстаграм, Јутјуб или каде сакате. Откријте со нас кои се овие основни додатоци, како тие работат и зошто треба да бидат дел од вашите подесување за професионални резултати.

LED светлосен прстен

Ова е несомнено оној што ми се чини најсуштински од сите производи што ги анализираме денес. Овие ЛЕД светлосни прстени дојдоа да решат проблем што порано го решававме со огромни и обемни рефлектори, сега на малку простор го имаме она што ни треба.

Овие LED обрачи дозволете ни да го осветлиме нашето лице или производот што го анализираме, нудејќи можност сè да се види јасно и без сенки, со што се добива професионален резултат, фокусирајте се во преден план на она што е важно и оставајќи ја темнината и бучавата на сликата зад себе.

Поточно, прстенот е светлосен прстен Хама ЛЕД Тој емитува дневна светлина до 6000K и може да се затемнува континуирано. Фрлете го 128 LED диоди И изненадувачки, тежи доста, како и се преклопува, така што лесно ќе го пренесеме во вклучената торба.

  • Погледнете го листот со податоци за производот: ЛИНК

Има прстен од 10,2 инчи и вклучува подвижна потпора во центарот што ќе ни овозможи лесно да го имаме нашиот паметен телефон. Имаме USB порта заедно со контролното копче што ќе ни овозможи да го прилагодиме, а исто така вклучува и Bluetooth оператор за да можеме да го прилагодиме снимањето.

Можеме да го продолжиме обрачот до 138 сантиметри, а минималната висина е 52 см. Бев изненаден што поради неговата форма и транспорт може да го користиме дури и како ламба. Тоа ќе зависи од вас, но идеално е за отклучување, упатства за шминкање и видео блогови.

Од друга страна, како предност имаме што можеме да го навалиме прстенот во неколку насоки. На нашите тестови тоа беше ефикасно и трите тонови на бои се повеќе од доволно за да се добијат добри резултати во општа смисла. Овие видови рефлектори се идеални за снимање. Овој производ е на вообичаеното место на продажба од 69,00 евра.

Лавалзен микрофон за најдобри резултати

По осветлувањето, аудиото е втор голем предизвик за инфлуенсерите. Кога бараме решенија за оваа главоболка, многупати наоѓаме прескапи или обемни опции, сепак, искуството ми кажува дека е повеќе од доволно за добар лавален микрофон.

Во овој случај, Хама излегува и да го пречека својот Паметен Лавалиер, лавален микрофон кој е дизајниран за компјутери, камери и мобилни телефони, целосно компатибилен со сè. Има должина на кабел од шест метри, нешто особено извонредно.

Овој микрофон има фреквентен опсег помеѓу 50 Hz и 20 KHz и дрскост од 2200 Ohm. Како што може да се очекува поради неговата форма и можности, ние имаме работа со омни-насочен микрофон, односно нема да мора да го поставуваме на посебен начин за правилно снимање на нашите звуци.

  • Лист со податоци за производот> ЛИНК.

Да бидеме поточни, имаме чувствителност на 45 dB и во нашите тестови неверојатно се подобри. Покрај тоа, открив дека е чудно што овој микрофон има батерија и контролер што ни овозможува да ги прилагодуваме и за камери и за паметни телефони (без употреба на батерија).

Има мало капаче што спречува досадни звуци и ветер и исто така мал клип Со што можеме да го закотвиме на кошулата или каде и да сакаме лесно, ова е особено пријатно и повеќе од доволно за повеќето луѓе, односно дали навистина вреди да се инвестираат стотици евра?

Овој производ го лансираше Хама за само 34,95 евра и ќе биде достапен на вообичаените продажни места. Лаваливиот микрофон Хама Смарт Лавалиер е идеален придружник за оние кои треба да произведат видео за ЈуТјуб или да ги кажат своите најнови набавки на Инстаграм: секаде насочен микрофон особено погоден за снимање на глас и видео.

Хама 4-во-1 статив

Трет одличен производ за нашиот ден influencers Без сомнение е статив или, пак, го оставате вашиот мобилен телефон да лежи на кутија за чевли?

Човече, статив е строго неопходен и оваа алтернатива што ти ја нуди Хама е идеална. Овој статив има минимална висина од 20 см и максимална висина со телескопска рака од не помалку од 90 сантиметри, што е скоро еден метар, una вистинска удобност.

Се произведува во мешавина од пластика и алуминиум, но мора да потенцираме дека долниот дел има со нелизгачка гума во црвена боја што многу ни помага при поставување на стативот каде што сакаме. Вкупната тежина на стативот е само 185 грама, нешто што дури не изненади.

Ние земаме предвид дека имаме адаптери за користење на статив со три различни системи: GoPro, паметен телефон со продолжена поддршка и традиционална видео камера. Резултатите се добри, а производот е доста стабилен во нашите тестови, нешто што искрено се цени.

Сепак, ние исто така имаме уште еден посебен статив за инфлуенсери, Чаша за статив Хама Составен е од три потпорни нозе и две глави и држач за паметен телефон, како и 4 прилагодливи делови преку подвижен механизам за заклучување, со притискање на копче од внатрешноста на нозете на стативот. Неговите гумени нозе нудат цврст зафат на мазни, лизгави и нерамни површини, додека неговото ниво на меурчиња е интегрирано во главата на стативот. Може да се користи и како монопод или како статив. Најдоброто нешто е што кога е преклопено тешко зафаќа простор: со а минимална висина од 16 сантиметри (максимум 19) и тежина од 260 грама, може да се носи во вашата торба или ранец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.