Ние го тестиравме и анализиравме Motorola Moto 360

Минатата недела имавме можност да го тестираме Мото 360 од Motorola, можеби најпосакуваниот паметен часовник на пазарот и кој има апсолутно спектакуларен дизајн. Пред да започнеме со оваа анализа и исто така да ви го кажам моето мислење за ова носливо, сметам дека е фер што ви кажувам дека во принцип е паметен часовник што многу ми се допадна во однос на дизајнот, но дека ме разочара многу на ниво на софтвер. Батеријата е нешто што ќе го оставиме настрана за момент, бидејќи ќе има свој простор во рамките на овој напис.

Дизајнот на овој Moto 360 како што реков е спектакуларен и сигурно е еден од најдобрите на пазарот. Покрај тоа, овој часовник на Motorola беше еден од првите што се откажа од грубиот дизајн што го имаа овие типови уреди. Во споредба со мојот Samsung Gear Neo 2, можеме да кажеме дека е како небото и земјата.

Со метален бирач со голем дисплеј, во комбинација со лента направена од кожа и која може да биде црна или сива ни дава одлично чувство на носење нормален часовник на рачниот зглоб.

Моторола

Многу е фрапантно на прв поглед тоа екранот не е целосно кружен и е дека на дното ќе се појави исечен Тука се наоѓа сензорот за светлина, неопходен за правилно работење на часовникот.

на главните карактеристики и спецификации на овој Moto 360 се:

 • Димензии: 4,6 x 4,6 x 1,1 cm
 • Тежина: 50 грама
 • Екран: вклучува 1,56-инчен екран со резолуција од 320 x 290 пиксели
 • Процесор: OMAP3630
 • RAM меморија: 512 mb
 • Внатрешно складирање: 4 GB
 • Батерија: 320 mAh, иако реалноста покажа дека е само 300 mAh

Што се однесува до софтверот, овој Moto 360 е инсталиран во Androir Wear, во својата верзија 2.0, кој има многу уреден интерфејс, но на кој мора да се навикнете за да се справите со него брзо и лесно.

Батеријата, црната точка на овој Moto 360

Батеријата е дефинитивно точката каде што треба да се подобрат сите уреди од овој тип на пазарот, и тоа на пример во паметниот часовник Motorola тешко ви дозволува да го користите цел ден. Ако не е трајно поврзана со паметниот телефон, батеријата може да трае нешто повеќе од еден ден.

Доколку постои втора верзија на Moto 360, ќе биде потребно батеријата многу да се подобри, за да може да биде корисен и практичен уред за секого. И, тоа е дека мора да се полни уред од ваков тип секој ден, барем за мене и сигурно за многу луѓе е нешто незамисливо и за кое не е подготвен да помине низ.

Врв на овој уред е тоа што за да се наполни, има „приклучок“ што овозможува безжично полнење на уредот и го прави времето на полнење малку поудобно.

Моторола

Дали вреди да се потрошат 249 евра на Moto 360?

Според мене и да се биде момче кое не сака часовници, или да го носи на рачниот зглоб, мислам дека не, но дозволете ми да објаснам.

Верувам дека Moto 360 не ви нуди ништо ново или што не можете да го имате на вашиот мобилен уред, што исто така треба секогаш да го носите со вас, така што часовникот работи со полн капацитет.

Тоа е прекрасен додаток кој се чувствува многу добро на зглобот, но сметам дека 249 евра се многу евра, и да се купи тоа би било каприц повеќе од потреба или нешто што може да ни понуди интересни работи. Покрај тоа, проблемот со многу малото траење на батеријата, што ве принудува да го наплаќате апаратот за носење секој ден, ќе биде уште една од основните точки што би ме натерала да потрошам неколку евра на паметен часовник на Motorla.

Моторола

Мислење слободно

Морам да признаам дека откако имав и тестирав други паметни часовници на пазарот, горев од желба да можам да го пробам овој Moto 360, а потоа да проценам дали да го купам. После неколку недели употреба, решив дека во моментот нема да купам ваш видлив материјал и нема да го правам тоа додека батеријата не трае подолго, бидејќи како што реков претходно, не сум подготвен да го полнам сето тоа денови

Да, без сомнение овој Мото 360 е најдобриот паметен часовник што можев да го пробам и оној со најелегантен дизајн. Како што рекоа некои мои многу добри пријатели пред неколку дена, овој Мото 360 е едноочен и затоа крал во земјата на слепите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   заблудите на еден гик dijo

  Батеријата е многу релативна. Обично трае два дена со леснотија. Ако го удрам, да, еден ден, но без да му обрнам внимание.

 2.   Мигел Алехандро Гаргало Ламас dijo

  Ајде да видиме, екранот има сензори за животна средина и светлина, нешто што паметниот часовник LG брутално НЕ ПОСИГУВА! Му благодарам на Motorola за ова што го имам затоа што поминувам многу часови на состаноци и кафулиња и на сонце со состаноци.