OnePlus 6 тестиран до крајност. Тест на отпор

Одамна не застанавме да гледаме видео за тест на отпор на мобилен уред и во овој случај го имаме на маса новиот модел на кинеската компанија OnePlus, OnePlus 6. Тоа е важен тест за многу луѓе и тие имаат тенденција да ги гледаат новите паметни телефони премногу кревки и тие навистина не се.

Во моментов стаклото што се користи за екраните, алуминиумските делови и пластиката на мобилните уреди се навистина отпорни на удари, но не само на удари, исто така и на гребење, на високи температури, на силата неопходна за да се преклопат со рацете (тест за виткање) и така натаму. Во следното видео ќе го видиме отпорот на овие нови OnePlus 6.

Ова е видеото во кое тие ни покажуваат мала тортура за новообјавениот модел на OnePlus:

Не се сомневаме дека видео од околу 5 минути може да му наштети на чувствителноста на повеќе од една од присутните, но важно е да се признае дека овој вид тестови надвор од уништувањето на самиот терминал ни нудат навистина интересни податоци за отпорноста на терминалот. Во овој специфичен случај, гледаме како го издржува нападот на ударите и издржливоста на предното стакло во клучните точки како што се звучникот или предната камера.

Остатокот од видеото е она што можеме да го видиме, тежок тест за издржливост кој завршува со обид да се свитка уредот со рацете, познат како „тест на свиткување“ што на крајот не ја постигнува својата цел. Во секој случај, важно е да го видите целото видео и да донесете свои заклучоци, но генерално станува збор за отпорен паметен телефон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Педро Рејес dijo

    Па, вистината е дека да, изгледа супер отпорно и естетски убаво да се погледне.