Тестирање Пробајте ме блогер!

DОминго, 12 година, првиот објавен пост содржи само две реченици со следнава реченица «Хахаха, веќе имам блог ... и сега освој го светот !!« Четири месеци подоцна и совпаѓајќи со објавувањето на оваа анализа, го наоѓам овој наслов »Блог со здрави аспирации ... (ништо за освојување на светот или слични работи)« Недостаток на меморија? Можеби е само малку иронија тоа пробај ме блогер! (или не)

Обидете се со заглавието на блогерот

Dоставајќи ги шегите настрана ... добро е невозможно да се остават бидејќи овој блог е посветен токму на прикажување сопствен и туѓ хумор собрани од најоддалечените агли на Интернет. Ова е темата на овој блог и јасно го објавува од неговиот наслов. Но, дали ја постигнува целта да биде забавен? … Да, но само делумно.

Dајде да ги разјасниме работите од првата точка, Кој е повикот на овој блог?. Ако станува збор за личен блог со кој неговиот автор (во теорија има неколку, но само објави г-дин блогер) тој само се преправа дека има забавно место за споделување со своите пријатели и некој повремен посетител, мислам дека ја постигнува својата цел повеќе од доволно. Веб-страницата е забавна и има доволно фреквенција на ажурирање за да биде интересна. Но, ако сакате да добиете повеќе посети, ќе мора да промените некои работи.

EОвој блог тој нема за што да се прекорува Не можете директно да кажете дека не е ажуриран, дека неговиот дизајн е невешт, дека темите не се интересни или нешто слично. Може да се каже дека токму спротивното, блогот е во согласност со сите овие аспекти, а исто така и објавите се добро напишани и без правописни грешки.

Што тогаш недостасува на овој блог?

EДизајнот е точен, но користениот образец е премногу чест и првиот впечаток при пристигнувањето на страницата е дека тоа ќе биде уште еден блог. Синџири премногу видеа по ред и веќе знаеме дека понекогаш ги полудува прелистувачите, не е добро што се случува ова. Ти недостасува текст до статии, нема текст Google не јади и ако не го нахраниш трагачот, тоа ќе помине од тебе. И последно и најважно ако сакате страницата да расте, содржината.

PЗа да расте блогот, без оглед на темата, му требаат влезни врски. Објавената содржина е многу интересна, забавна и забавна, но објавува премногу познати страници. Повеќето блогери во посета пробај ме блогер! Willе откријат дека тие веќе ги прочитале тие објави на други места и, следствено, ретко ќе го поврзуваат блогот на г-дин блогер

За секој коментар јадам ирваси

Добрата работа за сето ова

Pдобрата работа кај сето ова е тоа сè има „лесно“ решение. Додајте повеќе текстови на статии, со мислење не за полнење, објавувајте повеќе написи прочитани директно на друг јазик (тоа веќе го прави во некои како на пр Необјавени факти? Чак Норис и други ...) и побарајте помалку хакиран образец или ако ви е пријатно со оној што го имате, барем сменете ги боите за да изгледа поинаку.

Pили последниот треба да се стреми да создава повеќе сопствена содржина (иако сум свесен дека ова е најтешко) и дознајте малку повеќе за прашањата за оптимизација. Денес не е можно да се дозволи (во блог што тежнее да има посети) името на блогот да се појавува во секоја од Наслов на страницата. Да се ​​подобри во SEO техники Препорачувам ако веќе имате идеја за оваа тема, MP3d - Позиционирање на оптимизација и Професионална оптимизацијаАко започнете од нула, мислам дека е подобро да ја посетите SEOTECA.

PДа заклучам, сакам да го запомнам тоа г-дин блогер и пробај ме блогер! Тие се во арената само четири месеци и тоа е моментот кога може да почне да расте. Веќе ги имате основните основи за да го направите тоа, само треба да полирате и да работите. Се надевам дека не грешам и гледам како полека станува господинот блогер привлечен блог подеднакво, за пребарувачите, посетителите и блогерите. Поздрав за лозје.

Не треба да пропуштите: Забавно, необично ... еБај

П.С: Ако сакате да се појавите во Вињагре Асесино, учествувајте во СИН.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

14 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Pk_JoA dijo

  Beе бидам искрен, на страницата што мислам дека недостасуваат неколку работи и неколку се лоши злонамерни:
  1-ви) Отвора pop-up страница кога ќе влезете
  2-ри) Можете да направите хоризонтално лизгање, нешто многу досадно ако треба да го сторите тоа за да ја видите содржината (не е така), но лентата е на дното и се „валка“ и зафаќа простор од блогот
  3-ти) Не ми се допаѓа дизајнот, страничната лента изгледа прилично неорганизирана
  4-ти) Копчињата подолу се многу пикселизирани

  Па, тоа се моите мали критики. Се надевам дека господинот блогер нè зема предвид за да направиме неколку измени на блогот

 2.   Pk_JoA dijo

  Па, поправивте неколку работи, го имате дизајнот и страничната лента. За да ја организирам страничната лента, препорачувам да ја смените бојата на насловите, белата боја ми е тешко за читање (не знам, дали е мое мислење) и ставате покорисни работи. Бидејќи единственото нешто што сметам дека е корисно таму е копчето за претплати и долната датотека на сè. Па можеби можеби ги ставате тие 2 на врвот, додајте ги категориите, а остатокот подолу. И страничната лента е исто така со голема буква (верувајте ми, изгледа подобро)
  ПС: Лоши вести, скокачкиот прозорец е сè уште тука

 3.   манолито dijo

  умм ... не се извлеков со Богојавление - ќе погледнам подобро за да видам кој е виновникот.

 4.   манолито dijo

  Па, мислам дека сега го отстранив познатиот pop-up (се надевам!). Како и да е, мислам дека датотеката треба да оди повисоко, но не би ја ставила на врвот на лентите. Знам дека тие не се корисни од гледна точка на мојот блог, но тие му даваат некаква вибрација (малку се спротивставува на дизајнерскиот ефект). Работата за промена на белата боја на буквите ... Јас би ја затемнила бојата на позадината, за да се истакне повеќе. Она што е со капитализација ... е заради темата. Верувај ми, имам големи букви таму. Прашање на истражување и промена на стилот.

 5.   Оцет убиец dijo

  Па, гледам дека има движење овде. Што се однесува до поп-ап-работата, таа не се појави во firefox и не ја сфатив, ќе треба да започнам да разгледувам IE-страници. И добро е да ги направите промените во дизајнот малку по малку и кога ви се допаѓа. Важна работа е содржината и ако дизајнот придружува подобро. Поздрав и благодарност за коментарот.

 6.   Pk_JoA dijo

  Оцет, Firefox започнува pop-up предупредување
  Значи, или ја мразам страницата или треба да можете да ја видите

 7.   манолито dijo

  Уште бубачки се појавувате? erоер! Па, не ги наоѓам во firefox или во опера или во истражувач, но утре ќе погледнам на друг компјутер за секој случај.

  Па, мислам дека го елиминирав проблемот со титулите (навистина не запрев да ги гледам, и ако ги имав, никогаш не би помислувал дека тоа ќе влијае толку многу на позиционирањето). Ми требаше некое време, бидејќи не можете да менувате од менијата на блогерот и не е тривијално да го направите тоа рачно со ретуширање на шаблонот.

  Потребно е да се вметне високо специјализиран код за тоа (со помош на графичкиот елемент, се чини дека некој успеа да го смени насловот на нарачката на блогот - наслов на вест и реши да го испушти кодот за луѓето како мене да го користат неказниво: P).

  Исто така ја изменив бојата на страничната лента, така што белите и сините наслови и нормалниот текст повеќе се издвојуваат и се читаат полесно, како и редоследот на некои елементи од страничната лента.

  Како и да е, мислам дека тоа беше многу продуктивен ден. Сега да се одморам !.

 8.   манолито dijo

  Добро е да се примаат критики за да може да се подобруваме малку по малку, и за тоа се пријавив тука.

  На нешто „за редизајн на дизајнот“, еден ден ќе стигнам до тоа. Знам дека е многу типичен дизајн, но сепак ми се чини елегантен, трезен и функционален, па затоа само малку го изменив, „течеше“ малку и малку повеќе (што можеби предизвика некои прелистувачи да го отстранат движењето решетки; ќе треба да тестирам како изгледа со операта и истражувачот ... поточно, само со истражувачот - верувам во операта: П-).

  Работата за pop-up страницата, како што не ја забележав (навигарам со firefox користејќи noscript). Мора да биде едно од додатоците на страниците за статистика, кое одзеде повеќе слободи од сметката, и јас веќе одземам многу време за да го отстранам!. Копчињата ... Претпоставувам дека се вакви затоа што се протегаат така што сите имаат иста ширина.

  Конечно, би сакал неколку совети за тоа како најдобро да го организирам болниот.

 9.   манолито dijo

  Па, мислам дека веќе ги поправив скокачките прозорци и хоризонталните грешки во лентата за движење, ах! и пикселацијата на копчињата (сега тие повеќе се прилагодуваат на нивната природна големина и не пикселираат толку многу).

  Сега има дотерување и зголемете го уделот на сопствената содржина ...

  Како и да е, дури и ако содржината е „позајмена“, јас обично вложувам малку работа во нивно надополнување / надополнување, што исто така треба да смета ...

  Што се однесува до премногу видеа по ред ... вистината е дека половина од објавата со видеа може да се подели и да се објави во посебни делови ... прелистувачи кои имаат повеќе од пет видеа по ред ...)

 10.   Pk_JoA dijo

  Скап-прозорецот го нема 🙂

 11.   Оцет убиец dijo

  @Frikiman firefox ве мрази, ниту го видов во своето време ниту го видов откако ќе го кажете тоа

  @manolo одлично во врска со насловите, она што се прашувам е дали тој код ви дозволува, покрај тоа што ќе го смените редоследот, директно да го отстраните името на вашиот блог од крајот на насловот. Ова го велам така што ќе ја подобрите густината на клучните зборови во неа.

 12.   Pk_JoA dijo

  Зошто ќе биде?
  ТАКА? Или верзијата на firefox?

 13.   авгус dijo

  Радувајте момци од тестот на меблогер ...
  Започнувате мали и со многу работа одите далеку.

 14.   манолито dijo

  Хехе благодарам авгус!