Тест за виткање за Samsung Galaxy S8 Дали ќе трае?

Вистината е дека веќе видовме некои тестови на капки, испакнатини и други на новиот уред на Јужнокорејците на Самсунг, Самсунг Галакси С8. Но, во овој случај она што го имаме е малку поекстремен тест за издржливостТоа е едно од оние видеа што обично ги кажуваме и можат да ја повредат чувствителноста на некои луѓе, бидејќи станува збор за обид за директно рендање на уредот и покрај тоа што се прави со тотално интересна цел за купувачот, бидејќи ни овозможува да знаеме колку е отпорен Galaxy S8 е На мрежата има многу видеа од овој тип во кои нивните сопственици се директно сурови кон уредот, ги избравме нај „најнормалните“ во смисла да можеме да ја провериме отпорноста на паметниот телефон без да станеме тест со деструктивни цели и ништо повеќе.

Ова е видеото Jerери Риг Сè, во кое можеме да го видиме обидот да ги рендаме екранот, задниот дел, звучникот и другите компоненти на уредот сè додека не стигнеме до тестот за преклопување на новиот модел на Самсунг, тест на свиок:

Секој може да извлече свои заклучоци од прикажаното на ова видео, но очигледно е дека тестовите спроведени во видеото можат да ни помогнат да добиеме идеја за тоа што навистина го држи новиот Samsung Galaxy S8 против можните абразии на стакло, преден звучник или врвен тест за обид за свиткување на паметниот телефон. Видеата со ваков вид тестови се навистина добри за да добиете идеја за тоа колку далеку можат да одолеат. Samsung го вложи целото искуство што го имаат во светот на паметните телефони да направи отпорен уред способен да издржува од ден на ден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   поправка на компјутер dijo

  Колку добро изгледа овој мобилен, се надевам дека нема да добијат жаба како претходната.

 2.   Пире од зеленчук dijo

  Најважно не е дека е отпорна на удари (што е многу), но сакам тестови за синхронизација затоа што во џебовите на спортисти или многу зафатени луѓе е тоа што страда најмногу.
  Во моментов цената излегува од контрола, иако веќе знам каков мобилен ќе имам за 5 години ...