Тест за издржливост на Nokia 8

За неколку дена, веќе можеме да ја добиеме Nokia 8, предводникот на финската компанија, произведен од HMD Global. Овој нов терминал ни нуди многу интересен сооднос квалитет и цена, па затоа е една од најдобрите опции што во моментов можеме да ги најдеме на пазарот доколку сакаме да добиеме терминал управуван од Snapdragon 835 придружен од 4 GB RAM меморија. RyериРиг сè го подложи новиот терминал на Nokia на стрес-тестови против гребење со употреба на различни алатки како додаток на скоро задолжителниот тест на отпор ако се обидеме да го свиткаме.

Имајќи предвид дека телото на овој терминал е изработено од алуминиум и со низок квалитет од она што го гледаме на видеото, Nokia 8 не се согласува со остри алатки, како што е секачот, со кои можеме да искинеме парчиња случајот. Клучевите не се сложуваат многу добро со алуминиумот што се користи, затоа мора да го земеме предвид ова кога делиме џеб со нив. Тоа ако, кога се обидуваш да го свиткаш, Nokia 8 најмногу се спротивставува.

Но, не само што се користи алуминиумот со низок квалитет, во нешто што треба да ја најдеме така прилагодена, туку и стаклото со заштита од Gorilla Glass 5 не ни нуди голема отпорност на случајни удари или гребнатини, иако на овој тест сите се волонтери. Откако ги видовме овие тестови, мора да ја земеме предвид употребата на капакот ако или за задниот дел на уредот, во спротивно сакаме тој да започне да покажува гребнатини при првата промена.

Да го оставиме настрана стрес-тестот, кој го поминува многу прилично, фактор одлучувачки при купувањето на овој терминал Откриваме по тоа што ќе биде еден од првите терминали што ќе ги добие новите верзии на Android, благодарение на договорот постигнат со Google да управува скоро од истата верзија како Google Pixel


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.