HTC U Ultra кој го помина тестот за издржливост со не многу добри резултати

Повторно донесуваме тест на отпор (на видео) за најновиот уред, во овој случај станува збор за HTC U Ultra. Вистината е дека тајванската компанија сè уште е потопена во оваа „дупка“ и покрај некои новини презентирани пред MWC во Барселона, очигледно е дека во оваа смисла тие не можат да сторат повеќе и многумина зборуваат за високата цена на уредите како главен проблем на брендот, но тоа е што сега тие се во премногу негативна динамика за брзо закрепнување. Но, денес не сакаме да зборуваме за проблемите на брендот, ако не и за проблемите со отпорноста на неговиот HTC U Ultra, сите собрани на видео што може да ги видите по скокот.

Ова е видеото во кое наоѓаме каналот JerryRigEverything, што обично прави видеа за отпор за ново лансираните уреди и кои ги видовме не толку одамна што ја видовме новата Nokia 6. Во овој случај, моделот HTC не излегува толку добро на тестот и на пример „тестот за свиткување“ не го надминувај ... Но, одиме со видеото:

Од она што можете да го видите на видеото кревкоста на моделот HTC е „загрижувачка“ ако земеме предвид некои детали. Можноста за гребење на уредот е доста голема ако ги земеме предвид тестовите извршени на видеото, но проблемот е кога ќе почне да го свиткува и објаснува дека не прави преголем притисок и У Ултра попушта додека не се скрши целосно.

Точно е дека овој тип на тест обично е доста екстремен и не веруваме дека корисник кој потрошил повеќе од 700 евра ќе започне да прави тестови од ваков тип со неговиот уред, но јасно е дека компанијата можеше да стори подобро во терминал што треба да трае минимум неколку години за вашите потенцијални клиенти. Во секој случај, одлуката да се купи или не е секогаш корисникот и овој вид докази кои се основани и не се наменети да го уништат паметниот телефон без понатамошно разбирање, тие се добри за нас да избереме или не.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.