TeamPlayer 2: Како да користите два глувци на еден компјутер

TeamPlayer 2

Дали некогаш сте сонувале да поврзете два или три глувци со компјутер Виндоус? Ако го сторивте тоа, ќе се изненадите што едниот глушец го деактивира другиот, бидејќи обајцата не можат да коегзистираат во иста работна околина.

Сега, ако е така Зошто компјутерите на допир можат да користат USB глушец? Со други зборови, ако имате персонален компјутер со Виндоус 8.1 и можете да управувате со секоја од плочките со прстот (поради неговите функции на допир) и исто така можете да извршите ист тип на задачи со него. Глушец, треба да има некои начин да се биде во можност да работа со повеќе глувци и тастатури на еден компјутер. Ова е можно ако користиме интересна алатка наречена "TeamPlayer 2", која постои и во платена и во бесплатна верзија.

Зошто да поврзете два глувци со еден компјутер?

На прво место, ќе се обидеме да заклучиме со идејата што ја споменавме во претходниот пасус и каде, споменавме персонален компјутер со екран на допир на кој дополнително би бил поврзан USB глушец. Ако успеете да ја извршите оваа задача ќе можете да работите со секоја од функциите на овој оперативен систем со кој било од неговите два режима, бидејќи можете да го користите прстот или глувчето. Во секој случај, еден покажувач на глувчето секогаш ќе биде присутен, иако има практично две средства за внесување. Алатката што го има името на „TeamPlayer 2“ може да програмира на USB порти на персонален компјутер со Виндоус, за да може да препознае неколку глувци и тастатури што се поврзани. Ова значи дека ќе имаме можност да видиме неколку покажувачи на глувчето според бројот на кои сме ги поврзале со пристаништата.

Тимски играч

Причините за извршување на овој вид задачи се оправдани од оние кои сакаат соработуваат во единствен тим; Исто така, може да има потреба родителот да треба да ги учи своите помали деца како да ракуваат со одредени апликации, кои, немајќи толку искуство во нив, би можеле да започнат да ве води чекор по чекор за тоа како да активирате или деактивирате неколку функции и во оперативниот систем и во која било друга апликација за работа.

Платена верзија и бесплатна верзија на «TeamPlayer 2»

Претходно споменавме дека постои платена верзија за оваа алатка, исто како и на официјалната веб-страница можете да ја најдете верзијата 3.0; Цените што ги предложи инвеститорот за конвенционална лиценца и за поврзување на два додатоци (т.е. за двајца различни корисници) имаат вредност од 490 американски долари, со плус верзија на истата алатка за ист број на корисници што има вредност од 950 долари. Под овие услови, никој не би се осмелил да се обиде да добие ваков вид лиценца, бидејќи цената е значително висока.

Што ако можеме да го искористиме ова бета верзијата што беше објавена во 2008 година, што прифаќа најмногу три корисници (т.е. три глувци и три тастатури) бесплатно. Тешко дека ќе можете да ја најдете оваа алатка во нејзината бета верзија (TeamPlayer 2.0.10), иако во нашиот случај го најдовме скриено на различни веб-сервери и сакавме да ги споделиме овие пријатни вести за да можете да ги користите во секое време. Треба само да кликнете на последната врска за да можете да ја преземете директно на вашиот компјутер.

Алатката е тестирана во различни верзии на Виндоус 7, па дури и во Виндоус 8.1, со прилично високо ниво на ефективност дури и кога се повикуваме на ревизија во бета фаза. Ние сакаме да го потенцираме тоа речената алатка е бесплатна и бесплатна Затоа, во ниту еден момент Vinagre Asesino не извршува никаков вид на незаконитост или пиратерија, бидејќи не се менува, туку се дистрибуира како што предложил инвеститорот во тој временски период.

Линк за преземање: поставување-тимски играч


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хаимучо dijo

  Само што го пробав и тоа е многу едноставно и практично. Благодарам многу!

 2.   Кармело dijo

  Добар пријател, го инсталирав, но само сфатив дека кога ќе ги притиснете двата глувци истовремено, или ако оставите едниот од нив депресивен, не дозволува функција на другиот и обратно

 3.   Брајан Стивен dijo

  Не знам како да го вратам независниот глушец од мојот лаптоп Леново. Се движи, но не дава да одберам што и да работам

 4.   Јован dijo

  ми треба ова за мак