Тиндер работи на нова вештачка интелигенција, способна да ја пронајде loveубовта на вашиот живот

Тратот

Без сомнение и особено откако го видовме огромниот раст што може да се случи како апликација како што е Тратот Во однос на обемот на корисници кои го користат практично секојдневно или кои, уште поважно, ги советуваат своите врсници да го користат за да ја пронајдат loveубовта на својот живот, не е изненадувачки што неговите креатори сакаат да одат малку подалеку и да им олеснат уште повеќе на сите вашите корисници кои можат да ја пронајдат вашата вистинска 'половина портокал".

За Тиндер конечно да се симне од земја и да се постави како една од омилените апликации за сите корисници кои имаат паметен телефон меѓу вообичаените предмети, тие мораа да развијат низа функционалности што се издвојуваат од остатокот на конкуренцијата и од своја страна Еднаш, на сите корисници многу им се допадна, нешто што е видливо бидејќи е сега кога ќе почнат да се гледаат во други проекти создадени од ривалски компании. Меѓу функционалностите што најмногу им се допаѓаат на корисниците, да споменеме една, истакнете ја Супер Допаѓања, кои сега се надополнети со нов концепт крстен како Супер допадлив.

Како што сигурно размислувате, името на Super Likeable директно се однесува на сите оние луѓе кои обично добиваат повеќе Super Like дека просекот на корисниците на самата апликација, нешто што пак, за Тиндер, обично се корисници кои се заинтересирани да се идентификуваат од различни причини и кои помагаат да се постигне тоа 'Плус'до апликацијата што треба да ја следат многу повеќе луѓе.

икона-тиндер

Тиндер најавува дека започнал да го тестира својот систем за вештачка интелигенција на многу специфични локации

Сега, според она што го открија водачите на самата компанија, нејзините инженери очигледно работат на развој на целосно нов концепт, софтвер кој веќе почнува да се тестира на некои многу специфични локации да се обидат да го прилагодат и да направат да работи што е можно најдобро во сите видови случаи.

Како сигурен дека размислувате и дека тоа добро стои во насловот на истиот пост, не зборуваме за ништо помалку нов систем на вештачка интелигенција кои ќе бидат специјално доставени за да се идентификуваат луѓето кои имаат повеќе истомисленици покажувајќи ги во самата апликација преку еден вид картичка што ќе се гледа спонтано. Откако ќе ја видите картичката на вашиот уред, можете да изберете еден од четирите профили што ќе ви бидат понудени за да испратите Super Like.

logoTinder

Има уште многу детали што треба да се знаат за работата на оваа нова вештачка интелигенција

Во моментов има уште многу да се направи додека Тиндер не успее да го развие целиот софтвер што е неопходен за да може да ја интегрира оваа нова вештачка интелигенција во неговата примена. Оттогаш има уште многу детали што треба да се знаат не е прецизирано на што точно ќе се заснова неговото работење иако од самата компанија, како и од некои аналитичари, се очекува оваа нова функционалност да има огромен успех и да им се допадне на сите корисници.

Како што се очекуваше, има уште многу време додека резултатите понудени од овој нов систем значително се подобрат на оние што веќе ги нуди апликацијата, иако веќе има луѓе кои се осмелуваат да се осигурат дека доколку Тиндер успее да понуди доволно добри податоци, би можеле да се соочиме тоа карактеристика способна да го разликува Тиндер од сите нејзини ривали, нешто што за возврат би било многу добро за платформата.

Тиндер2

Многумина се големи технолошки компании кои веќе работат на различни концепти во светот на интелигентниот софтвер

Без сомнение, Тиндер е само одлична компанија полна со исклучително талентирани програмери и инженери кои во вештачката интелигенција го гледаат тој елемент за разликување што толку многу им е потребен. Не можеме да го негираме тоа овој тип на платформа е многу модерен, особено ако се земе предвид дека сите големи технолошки компании, од Фејсбук до Гугл преку Епл, па дури и многу влади работат на тоа да имаат некаков развој на ова поле во наредните години.

Од друга страна, како што сигурно размислувате, за кратко време ќе има многу повеќе компании кои ќе посветат ресурси, човечки и финансиски, на развојот на овој нов вид софтвер, способен да донесува сопствени одлуки. Beе биде токму во тој момент, токму кога конкурентноста е поголема, кога проектите ја гледаат светлината чии резултати нè оставаат со отворени усти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.