Петте најдобри музички плеери за вашата работна површина

врабецСекој има свој омилен плеер за музика, за некои можноста да ја нарачаат целата своја музичка библиотека може да биде она што тие сакале, а за други начинот на кој тие ја свират.

Денес ние ви донесеме топ пет музички плеери десктоп такви какви што се MediaMonkey, Winamp, foobar2000, Музика и Зун Музик. Секој од нив е совршен д неверојатна програма што детално детализираме подолу.

Меѓу петте е оној кој најдолго што е меѓу нас е ВинампМногумина од вас ќе го знаат тоа бидејќи има верзии за компјутер или Mac.Останатите, ако не ги познавате, сега можете да ги откриете за да ги инсталирате на вашите лаптопи или десктоп компјутери за да ги тестирате.

MediaMonkey (Windows)

MediaMonkey е комбинација помеѓу џубокс и организатор на целата ваша музика. Може да се користи за репродукција на вашите песни, организирање списоци за производство, па дури и синхронизација со вашите мобилни уреди. Доколку имате потреба да ја организирате вашата музичка библиотека, вие сте пред совршената програма за тоа.

Медиуми

MediaMonkey совршена комбинација помеѓу џубокс и организатор

La корисничкиот интерфејс е прилагодлив и плеерот се движи брзо дури и кога е наполнет со неколку илјади песни. MediaMonkey исто така ги прави основите како рипање ЦД-а, преземање на Подкасти, поддржува различни видови датотеки како Flac, OGG, MP3, AAC и други.

Покрај тоа автоматски ќе ја ажурира вашата библиотека додека додавате повеќе песни во вашите папки. Исто така, автоматски генерира плејлисти за песните што ги имате или ви се допаѓаат. Може да преобразува секакви датотеки, преноси медиуми преку DNLA на други уреди како ТВ, приемник или безжичен стерео.

Има бесплатна верзија и друг што има цена од 25 долари, MediaMonkey Gold, кој додава уште повеќе карактеристики.

Winamp

Winamp е со нас повеќе од 15 години, а неговото патување беше многу широко до овие денови. Генерално, тоа е одличен, лесен, брз и прилагодлив плеер.

winamp

Винамп веќе има повеќе од 15 години искуство

Интерфејсот може да биде минимален со најважните опции или да се смени во тотален џубокс, со кориснички интерфејс кој се карактеризира со ленти за пребарување, информации за музичка библиотека во различни прозорци организирани од изведувач, име на албум и песна, целосен веб прелистувач и многу повеќе.

Рачки на Винамп сите карактеристики што можете да ги очекувате од аудио плеерот: рипувајте ЦД-а, поддржувајте ги сите видови датотеки, синхронизирајте се со мобилни уреди преку USB или преку апликацијата Андроид. Со различни долготрајни одлики како што се кожи, теми, радио поддршка ShoutCast, визуелна репродукција и многу повеќе.

Откако ја гледавте ажурирањето на мобилната апликација Android и Mac beta клиентот, покажува како програмерите продолжуваат да работат на тоа. Да се ​​биде флексибилен, функционален и потполно бесплатен играч, тие го прават еден од најпосакуваните од корисниците. Исто така, има верзија Pro, но бесплатната верзија содржи сè што ви треба за аудио плеер како Winamp.

foobar2000

Можеби не е толку познат како Winamp, но foobar200 е еден од најфлексибилните и прилагодливи плеери на музика достапно во ова време. Се нарекува себеси „напреден“ бесплатен аудио плеер, истакнувајќи ја неговата мала тежина и може да игра што сакате. Иако е многу моќен и флексибилен, може да биде малку „тежок“ на почетокот се додека не стигнеме до него.

foo

foobar2000 е одличен избор како играч

Кривата на учење не е бавна како што некои сакаат да изгледаат. Foobar2000 има многу прилагодливи кратенки за контрола на репродукцијата, поддржува ЦД-а и сите видови датотеки. Помеѓу најинтересно е што го поддржува ReplayGain, што прави прекрасна работа, осигурувајќи дека целата ваша музика ќе се репродуцира на истиот тон.

Исто така, истакнување на леснотијата на оптоварување во системот, добро развиена и има разни приклучоци и екстензии што ќе ја зголемат неговата функционалност. Целосно е бесплатна и уште една одлична опција за репродукција на вашата музичка библиотека. Ако никогаш не сте го пробале, ова е совршено време за тоа.

Музика

За разлика од другите играчи, MusicBee има многу опции и поставки, истакнувајќи ја неговата мала тежина. Карактеристики како текст на песна, уметност на албум, информации за изведувачи и многу повеќе. Различни типови на кожи и опции за прилагодување на вашиот плеер без да го забавите во секое време.

Музичка пчела

Една од најдобрите можни опции сега како музички плеер

MusicBee може да се справи со огромни библиотеки, подкасти, сите видови датотеки или искинати ЦД-а. Може да се користи за организирање на вашата библиотека, уредување на ознаката на вашите песни и преземање дополнителни податоци. Премногу поддржува синхронизација со мобилни уреди.

на од неговите квалитети е едноставноста што ја поседувалесен за употреба и нема да губите многу време за да го реализирате својот целосен потенцијал. MusicBee е плеерот што може совршено да го замени iTunes или Windows Media Player и тој е идеална комбинација помеѓу одликите и употребливоста. Сосема бесплатно.

Зун Музика

Се издвојува по својот прекрасен кориснички интерфејс, организација за објавување и опции за преземање, автоматски генерирани позадини, прилагодливи списоци за репродукција и има единствен визуелен аспект во исто време што ќе почувствувате дека сте пред играч различен од тоа што се гледа.

Зун

Развојот запре, но сепак може да се преземе и инсталира

Иако апликацијата повеќе не е во развој, ова не значи дека не може да продолжи да се користи. Зуме Музика е добра во она што го работи, поддржува различни типови на датотеки и иако не е подесувачка како што е посакувана, таа е брза и може да се справи со огромни библиотеки.

Она што ќе ужива е неговиот интерфејс во како средствата ќе се генерираат само со уметност и информации што се преземаат од уметникот. Тој е бесплатен и сè уште е достапен за преземање, иако не е познато колку долго.

Во следните написи Ние ќе ви обезбедиме подетални информации за секоја од нив од петте најдобри музички плеери за да можете да видите што секој може да понуди во длабочина.

Повеќе информации - Како да користите плејлисти на YouTube

Извор - Хакер на живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.