10-те најдобри игри за опстанок за компјутер

Опстанок

Theанрот на преживување се шири многу во последниве години, зголемениот капацитет на нашите компјутери и сè повеќе рафинираните графички мотори исполнија жанр со живот и разновидност што несомнено има многу следбеници. Оттогаш имаме После апокалиптични светови нападнати од зомби, вселенски одисеи, бродоломи на отворено море, дури и време на диносауруси. Различни светови кои се совпаѓаат во иста шема, опстанокот е единствената цел што треба да се постигне.

Во оваа статија сакаме да ги разгледаме 10-те што според нас го означија жанрот најмногу, способни да нè држат зависни со месеци, и во друштво и сами, правејќи го нашето искуство авантура. Сè оди сè додека преживеете, ловите, градите, бегате, јадете, спиете и пред сè се борите против какви било неволји. Покрај соработката, нешто што несомнено ќе ни ги олесни работите во овој возбудлив жанр за видео игри. Останете со нас за 10-те најдобри примери за преживување за компјутер.

Ковчегот на: Опстанок Еволуирале

Ерата на диносаурусите се враќа во нашите животи со оваа возбудлива игра за преживување во прво лице. Не е далеку најрафинираната видео игра на пазарот, но ако е една од најпопуларните и најзабавните последниве години. Има многу карактеристики што го прават неговиот развој одличен и збогатувачко искуство на преживување и дејствување. Сите се одвива на опасен остров полн со диносауруси.

арко-преживување-еволуирано

Играта е отворен свет, така што целата мапа ја имаме отклучено од самиот почеток, Започна како игра со ран пристап, така што раните корисници страдаа од бесконечни грешки што спречуваше длабоко уживање во тоа. Сега сме соочени со авантура во која ќе мора да останеме безбедни земи храна и вода, прилагодете се на ненадејните промени во температурата.

Дури и ако се исклучиме, нашиот карактер ќе остане потопен во светот, затоа е важно да изградиме засолниште каде што ќе можеме да ја поминеме ноќта безбедни од опасностите што ја населуваат областа. Ние можеме да одгледуваме сопствена храна и формираат племе со други жителиОва е многу препорачливо бидејќи соработката може да ги спаси нашите животи.

Subnautica

Различна и уникатна игра како ниедна друга, во која наоѓаме прекрасен подводен свет во кој мора да влеземе, скапоцена и опасна. Е влеземе во вонземски подводен свет во која животот на сите видови суштества е преполн. Нашата мисија ќе биде да ги преживееме сите опасности што се кријат, меѓу кои се издвојува фауната, многу поубиствена отколку што може да изгледа на почетокот.

субнаутика

Beе бидеме многу заинтересирани да добиеме прибежиште каде ќе можеме да се одмориме и за ова ќе бараме ресурси низ обемната мапа. Можеме да изградиме сопствени возила за да ги направиме подносливите долги патувања и да ги избегнеме овие опасни суштества што демнат во секој агол. Subnautica е многу препорачана игра доколку сакате да уживате во убаво и опасно искуство.

Шумата

Кое е најлошото што може да ви се случи кога ќе преживеете страшна авионска несреќа? Thinkе помислиме дека откако ја претрпевме таа несреќа ништо што може да ни се случи не може да биде полошо, но нашиот протагонист има лоша среќа да слета во огромна шума полна со мутанти канибали, во најчист стил ридовите имаат очи. Играта не ни дава примирје, бидејќи во секое време имаме чувство дека нешто нè гледа и е пред напад. Чувствувајќи се дека никогаш не сме безбедни, не можеме да го спуштиме стравот затоа што во секој момент ќе мора да побегнеме или да се соочиме со борба.

Шумата

Оваа авантура има опасности зад секое дрво, опасности со кои треба да се соочиме, добар извор против ова е создавањето на оружје. Willе ги изградиме нашите кампови и огнови за да се бориме против студот. Но, не можеме да се скриеме засекогаш, бидејќи ќе треба да истражуваме за да собереме материјали и ресурси за да продолжиме да напредуваме во авантурата.

Конан прогонети

Како што сугерира името, оваа игра е врз основа на атмосферата на Конан Варваринот. Свет во кој ќе треба да се стремиме да ја вратиме славата на нашиот клан и да ги освоиме максимално можните територии. За да ја постигнеме нашата цел, мора да истражуваме богат свет полн со елементи и места полни со ресурси, но секогаш обрнувајќи внимание на времето бидејќи и студот и топлината можат да бидат смртоносни. Е се соочиме со немилосрдни човечки непријатели, но и со суштества.

прогонетите Конан

Отпрвин може да изгледа како многу основна игра каде што ние само се бориме и одмараме, но нејзиниот свет е полн со агли каде што ќе откриеме многу скриени тајни. Е мора да се соочиме со битки меѓу кланови, опсади, изградба на градови и нивна одбрана. Ако сте fanубител на универзумот Конан, оваа игра ќе ве натера да поминете часови забава.

DayZ

Еден од пионерите на жанрот за опстанок на компјутер, познат и многу популарен меѓу fansубителите на апокалиптичен свет погоден од епидемија на зомби. Нивните игри се тотално на Интернет, во кои ќе се сретнеме со корисници од целиот свет, но исто така и можеме да играме со нашите пријатели и да формираме добар состав за да се одбраниме и на мртвите кои сакаат да не проголтаат, и на човечки непријатели кои ќе сакаат да нè ограбат за да задржат сè што сме постигнале.

DayZ

Чернарус, сцената на играта е свет кој е зафатен од напуштање и запоставување на своите граѓани поради пандемијата што ја претрпе, каде што единствено што остана на нејзините улици се мртвите. Е мора да преживееме и да бидеме внимателни со раните бидејќи можеме да се заразиме, па дури и да заразиме со болести. Времето е исто така важно и ќе мора да изградиме свои засолништа, бидејќи тоа ќе биде едно од ретките места каде што можеме да бидеме тотално безбедни. Единствената лоша страна е заедницата, одржувањето од страна на програмерите е лошо и некои корисници се впуштаат во хакирање за да ги изнервираат на други корисници.

Состојба на распаѓање 2

Повеќе несмртен и повеќе свет уништен од пандемија, е визит-карта на оваа видео игра за опстанок. Во овој случај, секоја игра е различна, затоа што секој пат кога ќе ги започнеме целите што треба да ги постигнеме, а нејзините жители ќе бидат различни.. Не само што ќе мора да се соочиме со зомби за да преживееме, туку и ќе мора да бидеме многу внимателни кон другите луѓе кои ќе сакаат да го ограбат нашето засолниште.

Состојба на распаѓање 2

Играта е онлајн, но страната на еден играч е забавна и наградува. Препорачливо е да го играте преку Интернет со некои пријатели и да соработувате за да го направите искуството нешто подлабоко, каде споделувањето и борбата со здружување на силите ќе бидат наше најдобро придобивки. За сето ова постојано ќе добиваме награди, што ќе нè натера да напредуваме и да имаме чувство дека секој пат кога играме малку се подобрувавме.

Зелен пекол

Зелен пекол како што ни кажува самиот наслов, оваа видео игра е сместен во џунглата во Амазон. Beе бидеме тотално сами во овој прекрасен, но истовремено и застрашувачки предел, каде што нашата главна задача ќе биде да се бориме за опстанок. Weе мора да се справиме не само да создадеме оган за да готвиме или загрееме, туку исто така ќе мора да најдеме начин да го изградиме нашето засолниште или да го направиме тоа во пештера, со опасност што тоа ќе ја повлече.

Зелен пекол

Се чини како игра за опстанок поставена во џунгла, сè додека не сфатиме дека нашиот протагонист го губи разумот. Да речеме дека е целосно компресивно во ситуација на овој нацрт. Не само што можеме да умреме од глад, туку исто така ќе мора да ги залечиме сите можни рани или инфекции што ги трпиме. Вклучува богат систем за инспекција на телото, што ни го олеснува лекувањето. Можеме да уживаме во авантурата сами или во соработка со мултиплеер.

Руст

Во 'Рѓа, авантурата започнува како што Бог нè воведе во светот, тотално гола, што пренесува итна потреба да се оди напред за да се олесни ситуацијата. Lookе бараме камења и трупци за да направиме оган, да го искористиме месото за да се нахраниме и кожите да се облечеме. Ова изгледа лесно, но играта е полна со други човечки корисници кои претежно сакаат само да не ограбат. Затоа мора да се бориме против нив за да бидеме победници.

Руст

Дивите животни и луѓето се постојана состојба во 'Рѓа, така што ќе мора да го изградиме нашето село и да го утврдиме за да се заштитиме од нив. Тоа е онлајн игра, така што луѓето се други играчи од целиот свет. Клучот е изработка на предмети, со јасен фокус на градежништвото. Како што одиме напред, ќе го видиме тоа најдобра опција е да склучите сојузи со други играчи да се бориме заедно против сите опасности и да споделуваме ресурси.

Minecraft

Најпопуларната видео игра на сите времиња, без сомнение најдобар пример за популарноста на овој жанр. Тоа е убава игра за целата публика, но полна со непријателство. Аспектот на овој наслов е несомнено изработка на предмети и изградба на инфраструктури. Кога сè изгледа помирно, може да бидеме нападнати од непријатели, од суштества до други корисници.

minecraft

Безброј класи на непријатели живеат во неговиот огромен свет, затоа е погодно да се искористи секој момент и да се соберат што повеќе ресурси. Истражувањето е еден од најважните аспекти на игратаБидејќи зависи од тоа дали ќе успееме да напредуваме, ќе влеземе во мноштво зандани и за ова ќе мора да бидеме добро подготвени, и во оружје и во оклоп.

Астронор

Ние го завршуваме списокот со нешто поразлично од останатите, меѓугалактичка игра каде што она што го истражуваме се седум планети од друг соларен систем. Haveе имаме можност да го модифицираме теренот и да го истражуваме секој сантиметар од секоја планета по своја волја. Beе биде многу важно да се соберат сите видови ресурси како што е вообичаено во овој жанр, како и да се создадат возила или бази за одмор.

Астронор

Како и повеќето членови на оваа листа, може да се игра и кооперативно, што во голема мера ќе ги прошири опциите за игра. Не само што можеме да ја истражиме површината, туку ќе имаме и подземно подземје каде што ќе бидат скриени вредни богатства што ќе бидат откриени, како и материјали за подобрување на нашиот брод.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Андрес dijo

    Добра вечер, не знам дали е ова вистинското место за коментар за ова, ако не, се извинувам! Прашањето е дека со моите пријатели играме приватни детективи во Барселона и сега кога сме дома сакаме да играме некоја детективска игра за компјутер, дали може да ми препорачате? Пребаруваме низ неколку веб-страници и не можеме да ги најдеме. Ви благодарам!!

бул (точно)