Топ 50 теми за Windows 8.1

оневозможете совети за помош во Windows 8.1

Само за неколку дена Windows 10 ќе се појави на пазарот за да остане и сигурно ќе стане еден од оперативните системи на Microsoft кој најбрзо го достигна крајниот корисник. Како што е вообичаено, лПрвите верзии не се препорачуваат секогаш да се инсталираат веднаш штом се појави на пазарот, бидејќи корисниците ќе започнат да ги пријавуваат проблемите што ги претставуваат нивните уреди со различните двигатели на компонентите на нивниот компјутер.

Ако сакате целосно да ја прилагодите вашата работна површина, можеме да ги искористиме различните теми што ни ги нуди Windows 8.1 или можеме да ги користиме следниве теми што ви ги презентирам. Темите што доаѓаат природно во сите верзии на Виндоус обично имаат свои ограничувања и многу бргу се заморуваме од нив. Еве ви покажуваме Топ 50 теми за Windows 8.1 што можете да ги најдете на Интернет.

1. 8 Плус (од ~ froggz19)

Тема 8 Плус Виндоус 8.1

2. Амбис 2014 година (од ~ ezio)

Тема Abisso 2014 за Windows 8.1

3. Adobe CS6 (од ~ xXiNightXx)

Тема Adobe CS6 Windows 8.1

4. Аеро сјај 8.1 (од ~ MrGriM01)

Тема за Aero Glow Windows 8.1

5. Аеро 7 (од ~ DaMonkeyOnCrack)

aero7 Тема за Windows 8.1

6. AeroByDesign (од ~ LiveOrDieTM)

Тема за AeroByDesign за Windows 8.1

7. Бел минимум (од ~ cu88)

Минимална тема за Windows 8.1

8. Блаже (од ~ сагорпирбд)

Тема за пламен за Windows 8.1

9. CamV-а (од ~ HungHello)

Тема за Windows 8.1 на CamV

10. Јасно (за 2 фунти слободно)

Тема Claro за Windows 8.1

11. Темно Аеро (од ~ Nighthawk-F22)

Тема Аеро Windows 8.1 Тема

12. Елегантен (од ~ swapnil36fg)

Елегантна тема за Windows 8.1

13. Gray8.1 (од ~ gsw953onDA)

Grey8.1 Тема за Windows 8.1

14. Сиво8.1 стакло (од ~ gsw953onDA)

Тема со сиво 8.1 стакло Windows 8.1

15. Mimi (од ~ cu88)

Тема за Мими Виндоус 8.1

16. Наум (од ~ cu88)

Тема на есенскиот Windows 8.1

17. Меко стакло 8 (од ~ сагорпирбд)

Мека стакло 8 Тема за Windows 8.1

18. Пристаниште Текила (од ~риан76)

Тема за Текила Виндоус 8.1

19. Дваесет и тринаесет (од ~ Песок и Меркур)

Дваесет и тринаесетте теми за Windows 8.1

20. ванила (од ~ линк 6155)

Тема за ванила Виндоус 8.1

21. Vlinder (од ~ cu88)

Тема Vlinder за Windows 8.1

22. Граници на бел прозорец (од rs герма)

Белиот прозорец се граничи со темата за Windows 8.1

23. xgreen (од ~ TermitBOSS)

Тема Xgreen Windows 8.1

24. Ксун (од ~ TermitBOSS)

 

Тема на Xsun Windows 8.1 [3]

25. xZmN (од ~ cu88)

Тема xZmN за Windows 8.1

Официјални теми од Microsoft

Мајкрософт официјално стави на располагање големо складиште на убави теми за Виндоус, и еве го нашиот избор од најубавите објавени минатата година.

26. Наклонетост кон животните

Тема за наклонетост кон животни за Windows 8.1

27. Есенска распродажба

Тема за есенски распродажби за Windows 8.1

28. Бои на природата

Тема на бои на природата за Windows 8.1

29. Избори дизајни

Тема за избор на дизајни за Windows 8.1

30. емитување

Тема за дифузија за Windows 8.1

31. Забавно овошје

Забавна овошна тема за Windows 8.1

32. Расте

Расте тема за Windows 8.1

33. Време на берба

Тема за време на жетва за Windows 8.1

34. Надежи и соништа

Тема за надежи и соништа за Windows 8.1

35. Впечатоци од Шлезвиг-Холштајн

Впечатоци од темата Шлезвиг-Холштајн за Windows 8.1

36. Kinect Rush: Дизни • Пиксар авантура

Kinect Rush Тема за авантура на Дизни Пиксар за Windows 8.1

37. Шарени места

Тема на шарени места за Windows 8.1

38. Маскарада

Тема за маскенбали за Windows 8.1

39. Скриениот универзум на НАСА

Тема на скриениот универзум на НАСА за Windows 8.1

40. Макроа на природата

Тема за макроа на природата за Windows 8.1

41. Насликано небо

Насликана тема на небо за Windows 8.1

42. Виножито од птици

Тема на Виножито на птици за Windows 8.1

43. Rango

Тема на опсег за Windows 8.1

44. Солени езера и мртво море

Тема на солени езера и мртво море за Windows 8.1

45. Мал свет

Мала светска тема за Windows 8.1

46. Тајланд

Тема на Тајланд за Windows 8.1

47. Тропска риба

Тема за тропска риба за Windows 8.1

48. Водопади

Тема на водопади за Windows 8.1

49. Зимска градина

Тема за зимска градина за Windows 8.1

50. Зуне елементи

Тема на елементи на Zune за Windows 8.1


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.