Toshiba DynaEdge, џебен компјутер придружен со паметни очила

Очила Toshiba dynaEdge AR100 Viewer

Toshiba продолжува да биде еден од лидерите на компјутерски производи во деловниот свет. И последното што ни го покажа е пакетот Тошиба ДинаЕџ, се состои од мал џебен компјутер и паметни очила. Сето ова, повторно, беше насочено кон светот на работата и така работниците да имаат слободни раце во секое време.

На уреди за носење Тие дојдоа да го направат животот многу поудобен за нас. Тоа е пазар во кој доминираат паметните часовници, но малку по малку ќе видиме како се додаваат повеќе додатоци. И ние зборуваме, на пример, за очила. И, Toshiba сака употребата на овој вид опрема да се шири во компаниите. Со ова решение, јапонската компанија сака да ги направи компаниите попродуктивни, а работниците да работат повеќе со тоа што имаат слободни раце за работа.

Прво на сите ние имаме Toshiba DynaEdge DE-100. Овој компјутер е буквално со големина на џеб. Тоа би зафаќало простор на паметен телефон. Исто така, овој мал компјутер има процесор Intel Core од шестата генерација и оперативниот систем што го работи е Windows 10. Од друга страна, овој чуден компјутер има физички контролни копчиња на својата шасија и отстранлива батерија што со едно полнење може да понуди автономија до 5,5 часа, според компанијата.

Што се однесува до паметните очила, станува збор за моделот Прегледувач на Toshiba AR 100. Овие очила имаат WiFi конекција, Bluetooth, плус GPS и може да се користи без раце. Прегледникот Toshiba AR100 ќе им овозможи на работниците да се поврзат со корпоративната мрежа, да испраќаат и примаат информации, да емитуваат видео во живо и да следат средства. И, бидете внимателни, бидејќи не само што можете да испраќате датотеки, туку и ќе ви овозможи да испраќате видеа во реално време. Ова ќе биде клучно за да заштедите време при решавање проблеми или проблеми.

Пакетот Toshiba dynaEdge ќе се продава во Европа од вториот квартал на оваа 2018 година. Во моментов не е откриена цена и не е познато дали dynaEdge DE-100 ќе биде достапен во различни конфигурации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.