Авантурата за трговски картички Destiny Child сега е достапна на iOS и Android

Destiny Child е игра за колекционерски ликови што првично беше лансирана во продавницата за апликации во Јужна Кореја пред две години, со голем успех во земјата. Ако сте чуле за оваа игра со колекционерски картички и сте сакале да ја пробате, имате среќа и вие компанијата штотуку го лансираше во 164 земји.

Во текот на првите недели од неговото лансирање, Destiny Child стана бестселер и во продавницата за апликации на Google и во продавницата за апликации на Apple. Гледајќи го успехот што го постигна во својата земја, Line Games, развивачот на оваа игра, се надева дека ќе има сличен успех низ целиот свет.

Destiny Child е картичка авантура во која треба да ги следиме експлоатациите на летаргичниот кандидат за кралот на демоните и неговиот вујко кој го поддржува сукубусот: Мона, Лиза и Дејви. Оваа игра ни претставува повеќе од 300 луѓе да соберат и израмнат, секој со свои приказни, јаки и слаби страни.

Од почетокот, имаме на располагање голема количина содржина вклучително и дневни мисии кои мора да ги извршуваме за да добиеме различни награди. Покрај тоа, инвеститорот организира специјален настан на глобално ниво, наречен Devавол Феста, каде што сите учесници ќе добијат вредни бонус ставки за само учество.

Судбинско дете Вклучува слики од реномираниот илустратор Хјунг-тае Ким, Извршен директор на SHITUP и ко-развивач на играта. Овие илустрации, кои беа едни од деловите што привлекоа најголемо внимание при лансирањето на оваа игра, доведоа до низа официјални натпревари меѓу сите fansубители на играта.

Destiny Child ни дозволува пристап до играта преку нашите сметки на главните социјални мрежи, покрај оние што ги користиме на нашиот iOS и Android уред. Ако сакате да имате повеќе информации за играта, можете да застанете покрај страница за развивач на Фејсбук или комуницирате со големото заедница што е создадена од оваа игра во последните две години.

Судбинско дете
Судбинско дете
Развивач: СМЕНУВАЕ
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.