Сè што треба да знаете за Марио на Нинтендо е достапно во оваа енциклопедија

Ако зборуваме за Марио, без разлика дали имате 40 или 5 години, сигурно знаете за кого зборуваме. Марио е со нас 30 години и стана класика за многу милиони корисници, како и за светот на видео игрите. И покрај неговата возраст, тој сепак е одличен тврдење за јапонската компанија Нинтендо.

До денес, Марио глумеше во 18 натпревари и се појави директно или индиректно во повеќе од 200 титули. За сите loversубители на Нинтендо, особено Марио, јапонската компанија работеше заедно со издавачот Dark Horse, за да ја започнат енциклопедијата Марио, книга што зборува за првите 30 години од животот на Марио во Нинтендо, од 1985 до 2015 година.

Smartphones

Книгата започнува да зборува за Супер Марио Брос за NES и завршува со играта Super Mario 3D World за несреќниот Wii U, конзола во своите три години живот успеа да продаде само 18 милиони единици. За жал, последната титула на Марио, Супер Марио Одисеја нема место во оваа игра, што има смисла со оглед на тоа официјално беше претставен во октомври минатата година, токму кога беше претставена новата игра на Nintendo за Switch.

Книгата со 256 страници се чини дека е еден вид водич за да се види патувањето на Марио на сите платформи на Нинтендо од нејзиното лансирање. Покрај тоа, книгата содржи интервју со продуцентот Такаши Тезука, совети кои ќе ви помогнат да ја пронајдете секоја паричка, starsвезди, сонца и печурки ... вклучувајќи објаснувања за некои грешки што можеме да ги најдеме во играта. Оваа книга има цена од 28,50 евра на Амазон, Ви оставам линк на крајот од овој напис, тој е објавен во Шпанија од страна на Planeta DeAgostini Cómics и има просечна оценка од 4,5 starsвезди од 5 можни.

Купете ја 30-годишнината од енциклопедијата Супер Марио Брос: Официјален водич на Nintendo (уметнички книги за манга)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.