Бесплатен конвертер на видео во JPG: Трик за извлекување на неколку рамки од видео

како да извлечете фотографии од видео

Од различни причини и мотиви, можеби во одредено време што го сакаме извлечете специфичен број на фотографии, слики или снимања на видео (познати како рамки или рамки) како посебни датотеки.

Оваа задача може лесно да се изврши со кој било плеер за видео, иако, за ограничен број на слики што сакаме да ги извлечеме, што може да претставува околу 10 или 15 слики и ништо повеќе. Оваа статија ќе анализира што ни нуди интересна апликација која има име на Бесплатно видео во JPG конвертер и тоа може да ни помогне да ја постигнеме оваа наведена цел.

Преземете, инсталирајте, извршувајте и деинсталирајте Бесплатно видео во JPG конвертер

Го споменавме секој од овие термини поради низа проблеми што може да се појават со кој било од нив. Како и секогаш, нашата препорака е да одите на официјалната веб-страница на Бесплатно видео во JPG конвертер и повеќе не, на страници од трети страни, бидејќи оваа алатка е Без шпионски софтвер се додека прифаќате одреден број трикови што ќе ги споменеме подолу. Откако ќе го направите преземањето, ќе дојде моментот на инсталација и мора да го сторите тоа обрнете внимание на секој од прозорците што се појавуваат Па, постојат неколку алтернативи, кои сигурно нема да сакате да ги инсталирате.

Мора да обрнете внимание дека прозорците не спомнуваат инсталација на апликација освен "Бесплатно видео во конвертер на JPG"; поради оваа причина, ако успеете да се восхитувате на термини како што се следново:

  • Скокни
  • Прилагодена инсталација.
  • Препорачани апликации.

Ова значи дека развивачот на оваа алатка се обидува да го стори дека во вашиот оперативен систем се инсталирани други алтернативи Плус. Ние не ја препорачуваме нивната употреба бидејќи тие, доколку можат да дејствуваат како Spyware и покрај развивачот, ги класифицираат како ослободени од овој вид закани. Кога ќе завршите со инсталирање, ќе можете да се восхитувате дека на иконата на Windows се појавуваат две икони, од кои едната одговара на апликацијата што ја споменуваме, а другата наместо на едната наречена „DVDVideoSoft Free Studio“. За жал, оваа апликација не може да се отстрани или деинсталира, па затоа ќе мора да ја чувате на вашиот компјутер ако сакате да ја користите прв пат.

ДВДВидеоСофт Бесплатно студио

Како и да е, можете да се обидете да го стартувате „DVDVideoSoft Free Studio“, во тој момент ќе му се восхитувате на интерфејсот многу сличен на горниот екран и каде е предложена деинсталирање, што за жал ќе ја елиминира оваа и другата алатка за која сме заинтересирани.

Работа со бесплатен конвертер на видео во JPG

Бидејќи нашиот интерес е да се обидеме работа со бесплатен конвертер за видео во JPG, едноставно треба да кликнеме двапати на иконата што сигурно ќе биде присутна на работната површина на Windows. Кога оваа алатка е извршена, ќе можете да му се восхитувате на интерфејс со голем број елементи.

Бесплатно конвертер видео во JPG 02

Првото нешто за што оваа алатка ќе ви покаже е препорака за преземете ги ажурираните двигатели на видео картички. Не препорачуваме да ја извршувате оваа задача затоа што препорачаната "алатка" не работи совршено добро, давајќи грешка во преземањето од серверите на производителот на вашата видео картичка.

Треба само да го затворите овој прозорец за да можете да работите со секој од нив функциите на Бесплатно видео во JPG конвертор; од тука ќе имате можност да додадете една или повеќе видео-датотеки, како и да ги нарачате според резултатот што сакате да го добиете.

Бесплатно конвертер видео во JPG 01

Најинтересно од сите и што навистина може да нè интересира е во долниот дел на оваа алатка, бидејќи откако ќе ги додадете видеата (кои ќе бидат лоцирани во горниот дел од интерфејсот), во работната област ќе мора да изберете тип на екстракција на «рамки» сакате да добиете од увезените видеа. На пример, може да направите снимање на секои 10 слики, иако постои и можност за извршување на оваа задача за временски периоди или за вкупниот број на рамки извлечени од целото видео.

Треба само да го дефинирате директориумот каде сакате да бидат зачувани овие полиња и тоа е тоа, со притискање на копчето «.Конвертирај»Haveе мора да почекате неколку секунди за да ги подготвите овие рамки за да работите на вашите проекти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.