Трилогијата „Tomb Raider“ доаѓа во Steam во целост ремастерирана

Tomb Raider Станува збор за оригинална сага која ќе предизвика многу спомени без сомнение кај најискусните во оваа видео игри. Проблемот е што и покрај фактот што Valve им ја понуди оваа трилогија на сите корисници преку митската платформа за дигитална продажба Steam, перформансите не ги оставаат корисниците воопшто задоволни.

Сè има решение, особено кога има пари. Valve вети дека оригиналната трилогија ќе дојде во Steam целосно преправена за да ја задоволи желбата на Том Рајдер од повеќето гејмери. Сигурни сме дека повеќе од еден корисник веќе ја аплаудира оваа иницијатива на развивачот.

Треба да се нагласи дека за ова Valve го исфрли краткиот пат, оваа ремастерирана трилогија што тие ќе ја започнат на Steam во основа ќе биде изградена врз темелите на истата верзија за мобилни телефони. Сепак, и покрај медиумот што ја предизвикува оваа информација, тие ветија дека видео играта ќе трае до 60 стабилни FPS и ќе имаат природна резолуција во FullHD (1080p), иако секако, тоа треба да се види подоцна кога играта навистина е составена, инсталирана и работи на компјутерите на оние што го добиваат своето дигитално издание, нели?

RealTech VR е компанијата што го прифати овој предизвик, според момците на PC Game од Северна Америка. Во меѓувреме, тие не потврдија никаков вид на датум на објавување или официјална цена, така што нема да има друг избор освен да нè држат будни со идните информации. Компанијата ги покажа перформансите на првите две испораки во две неодамнешни приколки со кој го придружуваме овој напис и тоа ќе ви помогне да добиете идеја за тоа што ќе најдете. Друг детал е дека корисниците кои ги имаат трите наслови ќе можат да уживаат во нивните подобрувања, без да мора повторно да го пробаат полето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.