Три ефтини и носталгични игри за дружење

Тематска болница

Дали некое време поминало подобро? Барем во гејмерската ера така звучи. Уште само два дена сме да ви донесеме преглед и отклучување на најочекуваната ретро конзола од сите, Nintendo Classic Mini NES. Во меѓувреме, можеме да ја отвориме устата, но овој пат со компјутерски игри, колку е постара, толку подобро. И ние ќе ви донесеме компилација од три ретро видео игри, носталгични или како што сакате да ги наречете, односно со можност за директно преземање легално и ефтино, многу ефтино. Затоа, не пропуштајте ја нашата колекција на ретро игри за да си поминете убаво.

Тематска болница - Bullfrog EA

Ме навредуваш ако ми кажеш дека не го познаваш. Тоа е симулатор, донекаде хистеричен. Во Тематската болница мора да управуваме со сопствената болница на најпрецизен начин, треба да се грижат сите области. Тоа е старомодна стратешка игра, едноставен кориснички интерфејс и тони екрани за посета. Лансиран во 1997 година од страна на ЕА, можете да го набавите во Потекло за само 4,95 €, достапен за сите платформи на Виндоус. Имајте експлозија со овој смешен симулатор за управување со болницата што ќе ве насмее и плаче истовремено.

Сам во темнината

Игра која старееше во луксуз, од 2008 до 2016 година, одржувајќи ја суштината. Придружете му се на Едвард Карнби во оваа застрашувачка игра. Подгответе се за темнината, плашите, стравовите и најдоброто од жанрот. Сепак, доби бројни критики за неговата игра, што се однесува до компјутерот, сепак, секогаш ми се допаѓаше како работи, а цената на Steam обично е под 10 €, за таа цена, без да се обидам тоа е скоро грев.

Тематски парк

Ако мислевте дека не можете да се справите со Тематската болница, следува уште една полуда верзија на познатата игра, во Тематската болница ќе мора да управуваме со нешто многу поразлично од болницата. Допира за управување со забавен парк. Во овој случај не го најдовме во ниту една продавница, но ви оставаме линк за директно преземање за да можете да си поминете убаво.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.