„Бриџстоун“ ќе ги лансира своите тркала за велосипед без воздух во 2019 година

Неколку години гледаме напредок во овој тип тркала за кои не е потребен воздух или камера внатре. Самите фабрики за тркала продолжуваат со своите идни планови да лансираат ваков тип на тркала што Вклучен е раб и никогаш не се дупчат. Во оваа смисла, тестовите заклучуваат дека овој вид гуми е веќе во прилично напредна фаза на развој и затоа производителот Bridgestone и други како што е Michelin, веќе ја разгледуваат првата фаза на производство за блиска иднина, станува збор за 2019 до видете ги првите гуми на Бриџстоун на велосипед.

Материјалите што се користат за производство на овие тркала се рециклираат, така што основниот аспект за нивното производство се грижи во оваа смисла. Друго прашање е времетраењето на тркалата што ја поттикнува curубопитноста кај корисниците, бидејќи се чини дека е така корисниот век на овие тркала би бил еднаков на оној на конвенционалните тркала со воздухот. Ова е еден од првите концепти за тркала без воздух што фирмата го разви, во овој случај станува збор за тркало за автомобил, но целата оваа технологија може да се искористи за создавање гуми за секаков вид на возило:

Во оваа смисла, велосипедот што ги има овие тркала термопластична смола Им овозможува на своите корисници да го имаат истото искуство како да монтирале нормални тркала, она што тука ќе се промени е цената на комплетот и евентуално тркалото да се промени кога тркалото ќе се влоши со текот на времето. Накратко, има некои точки што допрва треба да се финализираат, но кои ги отвораат вратите кон ова превозно средство што толку многу се користи во големите градови. Евидентно е дека тие сè уште работат на вградување на овие тркала во други возила, но проблемот во овој поглед е што многу голема брзина не се контролира во целост со овој тип тркала, така што тие продолжуваат да ги испитуваат како и другите. .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.