Уживајте во Call of Duty: Ghosts Onslaught бесплатно овој викенд

Activision e Infinity Ward организирајте бесплатен викенд од Call of Duty: Ghosts Onslaught DLC Pack 1 en Xbox Live. Од денес петок 21 и до Понеделник, 24 март, корисници на Xbox One y Xbox 360 можат да уживаат во пакетот со содржини за преземање Call of Duty: Ghosts Onslaught, целосно бесплатно. Оваа промоција вклучува четири нови мапи со средна / мала големина Магла, BayView, Задржување и палење, оружје - Маверик - со двојни цели (како што се напаѓачка пушка и снајпер), како и првата рата на Истребување, насловена Епизода 1: Паѓање на ноќта.

Отсега натаму, корисниците на Xbox 360 y Xbox One кои сакаат да уживаат во овој предлог треба само да пристапат Xbox Live, за да ја преземете Call of Duty: Ghosts Onslaught DLC Pack 1 и уживајте во забавата што ја нуди оваа содржина.

Call of Duty: Ghosts Onslaught вклучува четири карти со повеќе играчи со класична механика на игра од Call of Duty, секој од нив со свој амбиент, во средна / мала големина и разновидност на игра. Првата мапа Магла Тој е со средна / мала големина и ги поставува играчите на бреговите на матното езеро. Секоја зона во рамките на Магла е омаж на класичните хорор филмови, вклучувајќи мистериозно кампување, треперливи телевизии, комори за тортура и мноштво навидум напуштени структури, кои играчите ќе ги откријат додека се обидуваат да ги отклучат мрачните тајни на ова ниво. Ако некој играч заврши некоја од специфичните нарачки на теренот, тие ќе станат олицетворение на злото, земајќи ја формата на еден од најпознатите иконски ликови во хорор филмовите, Мајкл Маерс. Покрај тоа, во тоа време музиката ќе стане позната тема за Ноќта на вештерките, така што другите играчи ќе знаат дека ќе мораат да трчаат за да ги спасат своите животи. BayView е мапа лоцирана на шеталиштето покрај калифорнискиот брег, полна со продавници за подароци, тоа е ниво што нуди брзо темпо на игра. Играчите ќе треба да внимаваат на смртоносен артилериски напад од поморски разурнувач закотвен во близина на брегот.

треска-духови-DLC-напад-ослободување-датум-2-Мајкл-Маерс

Третото ниво е Содржина и ги става играчите во мексикански град, уништен во војна, каде битката се води на двата брега на суво корито. Акцијата се фокусира на остатоците од мал мост на кој се напуштени остатоци од камион со радиоактивен материјал. Опкружен со барови, ресторани, црква, па дури и сала за билјард, Содржина нуди различни точки на отпуштање на покривот за оние кои претпочитаат да се држат на растојание. Четвртата мапа е Палење и ги става играчите во објектите создадени за лансирање на авион во вселената, лоциран во Флорида. Инспирирана од Скупард - една од мапите со најмногу следбеници на Call of Duty: Modern Warfare 2-Палење нуди тони акција низ напуштени магацини, области на ровови ... Како да не беа доволни ракетите за слетување, борбата од рака на рака е дополнително комплицирана од ракетните мотори во тест-областите, кои испуштаат огнени топки. оган врз веќе интензивни престрелки.

Како што споменавме, првиот DLC на Call of Duty: Духови ја вклучува и првата од четирите наративни епизоди, Епизода 1: Паѓање на ноќта. Со нови карактери, оружје и видови, Епизода 1: Паѓање на ноќта е френетично и брзо темпо продолжение на оригиналното искуство на Изумирање de Call of Duty: Духови. Во оддалечен објект скриен во напуштена област на Алјаска, програмата Паѓањето на ноќта спроведуваше истражување за потеклото на заканата од вонземјанин. Мал тим за елитни војници мора да се инфилтрира за да ги истреби дивите суштества. Додека тие ја извршуваат својата цел, тие ќе откријат форма на терор со димензии досега невидени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.