Oukitel WP19: најмоќниот и најробусниот мобилен во светот е тука

укител wp19

Оукител веќе објави на глобално лансирање на еден од неговите најперспективни паметни телефони. Ова е моделот Oukitel WP19, еден од најробусните мобилни уреди во светот и со една од најмоќните батерии.

И има уште подобри вести дека сега е достапен за купување, а тоа е сега ќе има попуст од повеќе од 50% en AliExpress, што ќе го остави по багателна цена. Затоа искористете ги предностите сега и добијте ја вашата пред да истече или заврши понудата. Новиот WP19 може да биде ваш сега за само 269,99 долари, но само за ограничено време, од 27 јуни до 1 јули на 2022.

Робустност и неверојатна батерија за најсложените намени

Овој уред е идеален за љубителите на екстремни спортови, планинарење или преживување, како и за луѓе кои работат во нешто понепријателски работни средини, како што се работилници каде што има многу прашина, каде што терминалот може да се испушти или удри, па дури и да се распрсне или потопи во течност. Сето ова ќе биде поддржано од оваа сеопфатна телекомуникација.

Што се однесува до техничките карактеристики на Oukitel WP19, ќе видите дека тој не е само еден од оние робусни мобилни што може да издржи вода, капки и удари или прашина, туку дека е многу повеќе од тоа. Многу е особено изненадувачки за сето она што овој терминал придонесува и за неговиот агресивен дизајн кој веќе го покажува тоа тоа не е конвенционален паметен телефон.

La батеријата е 21000 mAh со капацитет, како најголем на пазарот, способен да има автономија од 36 часа видео, 123 часа репродукција на музика или 2252 часа во мирување. Вистински ѕвер ако се земе предвид дека мобилните кои имаат најмногу батерија се околу 5000 mAh во просек. Зборуваме за повеќе од четири пати повеќе. И тоа не е сè, за да не трае премногу долго оптоварувањето, поддржува Oukitel WP19 брзо полнење на 33W, што ви овозможува да одите од 0-80% полнење за само 3 часа.

Што се однесува до мултимедијалниот дел, неговиот микрофон и звучници се доста моќни. И имплементирајте главна камера со Сензор на Samsung од 64 MP заедно со сензор на Sony за ноќно гледање од 20 MP. Со 4 IR емитери за снимање слики со висок квалитет дури и во темница. На овој начин ќе можете да гледате со инфрацрвената камера во темница и да не пропуштите ништо. Од друга страна, на 16MP предна камера за најдобри селфи и видео повици.

Екранот на Oukitel WP19 е 6.78 инчи со FullHD+ резолуција 2460×1080 px со сооднос од 20.5:9 и брзина на освежување од 90 Hz. И тоа не е единствената неверојатна работа за WP19. Исто така, ќе најдете моќен SoC е MediaTek Helio G95 Octa-core базиран на ARM и графички процесор PowerVR со високи перформанси. Со 8 GB меморија RAM меморија и складирање Блиц од 256 GB. Доволно за да можете многу брзо да ги преместите оперативниот систем и апликациите.

Исто така, го истакнува оперативниот систем Андроид 12 со можност за OTA ажурирање, кое е отпорно на удари, вода, прашина со сертификати IP68, IP69 и MIL-STD-810H сертифициран воен степен, и други карактеристики се Двојна сим, NFC, BT, WiFi, 4G или GPS.

Заклучок

Во принцип, можеме да утврдиме дека се работи за паметен телефон со хардвер во висина на моделите на другите премиум брендови, со прилично прифатлива цена, а тоа е алтернатива која се дистанцира од останатите конвенционални мобилни со неверојатни карактеристики.

Идеален за оние луѓе кои не сакаат да се откажат од поседувањето паметен телефон, но кои сакаат да го носат за време на нивната физичка активност, нивните екскурзии или оние кои сакаат кампување, бидејќи тие нема да мораат да се грижат каде можат да го приклучат среде природа поради неговата неверојатна батерија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.