Уличен приказ е ажуриран во верзија 2.0.0 за Android

уличен поглед

Новата верзија на Google Street View сега е достапна за преземање во Google Play Store. Овој пат е верзија 2.0.0 и додава нови функции за движење низ местата на планетата како да сме навистина на улица. Сателитскиот приказ и опцијата за ангажирање фотографи се додадени во оваа нова верзија на апликацијата.

Накратко, низа подобрувања што овозможуваат преглед многу сличен на сателитот Google Maps со кој навигацијата по улиците е многу пореална и што ја наоѓаме во Делот за поставки на дното. Од друга страна, ако сте фотограф овластен од Google, можете да ја активирате опцијата „Достапно за вработување. За да бидете акредитирани, потребно е да имате педесет фотографии од 360 степени објавени и одобрени во апликацијата.

Ова се Забележува дека апликацијата нè остава во неговиот опис со новостите и што можеме да направиме со нив:

Истражувајте светски споменици, откријте природни чуда и влезете во места како што се музеи, стадиони, ресторани и мали бизниси со Google Street View. Исто така, можете да создадете панорами за да додадете свои искуства за Street View. Користете ја камерата на вашиот телефон или сферична камера со еден кадар (како RICOH THETA S) за лесно создавање фотографии од 360 °. Споделете ги вашите панорами на „Гугл мапс“ за да можат сите да ги видат.

 • Откријте ги најпопуларните и специјалните колекции на Google или добијте известување за да бидете во тек
 • Истражете го Уличниот приказ (вклучително и материјал придонесен од други луѓе)
 • Проверете го вашиот јавен профил на објавени панорами
 • Управувајте со вашите приватни панорами
 • Потопете се во панорамите со режимот Картон
 • Користете ја камерата на вашиот телефон (не се потребни додатоци за фотографирање)
 • Поврзете сферична камера за да ги создадете со еден допир
 • Споделете ги вашите слики на „Гугл мапс“ како извонредни панорами
 • Споделете ги приватно како рамни фотографии

Покрај подобрувањата имплементирани во режим на сателит и режим на фотограф, апликацијата доби мали промени во интерфејсот, како што се името на земјата и државата една над друга. Уличен приказ е потполно бесплатен и тоа ни овозможува ефикасно и брзо движење низ улиците.

Google Street View
Google Street View
Развивач: Google LLC
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.