Будилник Ултра, најдобрата и најкомплетната апликација за аларм за Андроид

Неодамна, се занимававме со голем број апликации богати со функционалности на алармот Андроид, како сонот дома, Цевка гласовен аларм и утре. Меѓутоа, кога станува збор за количината на одлики и степенот на прилагодување, ништо од горенаведените не се ни приближува до кул влезот, Alarm Clock Ultra.

Ултра будилник Облечена е со добрите производи, вклучително аларми за индивидуализирање, привлечни теми, повеќе додатоци за почетниот екран (што го претставуваат тековното време и алармите за следните неколку поставки), време за уживање во брз сон (PAN), место на стоперката и тајмер, песочен часовник функција за да и помогнете на вашата мајка да подготви тврдо варено јајце со претпочитана цврстина, опција за затворање / запирање на алармот со решавање математички проблеми, играње игри или само тресење на уредот и многу повеќе. Детали што треба да се следат по паузата.

Апликацијата за интерфејс е навистина белег на целиот пакет. Не само што нуди многу бонбони за очи, туку ги содржи и сите обемни карактеристики понудени под вкупно шест (6) главни копчиња. Почнувајќи од левата страна (претпоставувајќи дека го држите уредот во портрет ориентација), првото копче е од каде што можете да ги проверите тековните датум и време, да го вклучите режимот ден / ноќ и да го погледнете тековниот статус на батеријата преку индикатор за вешта батерија.

Притиснете го копчето ellвонче, и ве носи до многу важниот главен екран за аларм на апликацијата, од каде што можете да управувате со вашите различни аларми. Секој индивидуален аларм може да се прилагоди на практично бесконечен начин. На пример, ви е претставена опцијата да го наведете интервалот на одложување за алармот. Може да ја поставите апликацијата да репродуцира случаен тон на аларм, да изберете една од сопствените поставки за звук на апликацијата за аларм или да дефинирате прилагодена MP3-датотека од вашата библиотека за оваа намена. Другите опции вклучуваат означување и аларми за вибрации што секој ги дозволува. Од истиот екран, можете да ја проверите опцијата постепено зголемување на алармот, заедно со одредување на склопот на време за ова зголемување, за да се разбудите со тивок звук отколку досадно пискање.

Потоа доаѓа опцијата за дефинирање на различни гестови за отфрлање / одложување на алармите. Во оваа смисла, можете да изберете само да му дадете малку движење на вашиот уред, да решите математички проблем или да играте игра загатка за да ја постигнете таа цел. Од перспектива на поставување одложување, можете да го поставите прилагоденото времетраење на алармот, како и максималниот број на настани на одложување што може да се прислушат.

Поаѓајќи од математичките проблеми, апликацијата ви овозможува да го дефинирате вкупниот број проблеми што треба да ги презентирате за да го замолчите алармот. Нивото на тежина за овие проблеми може да се постави на лесно, средно или тешко. Последната опција на екранот за аларми е исто така многу важна, бидејќи ви овозможува да го конфигурирате однесувањето на алармот додека сте на повик. Понатаму, постои опција да се префрлите на аларми за репродукција додека уредот е во тивок режим. Сите гореспоменати поставки треба да бидат доволни за да ви помогнат соодветно да ги конфигурирате алармите.

Дали сакате брзо да дремнете без да мора да ги конфигурирате сите обемни поставки за аларм? Притиснете го копчето Zzzzz на главниот интерфејс на апликацијата, изберете една од четирите достапни поставки за време на алармот (15, 30, 60 или 120 минути) и притиснете го копчето за брзо спиење за да уживате во дремка на струја. Четвртото копче на главниот интерфејс на апликацијата ви овозможува да стартувате вграден стоперка или тајмер, додека петтото копче е од каде што можете да наведете разни тајмери ​​и други различни поставки за да подготвите меко варени јајца. Во врска со ова, можете да ја изберете саканата големина на јајцето, видот на јајцето што би сакале да го имате, и откако сè е поставено, едноставно притиснете го копчето за тајмер за стартување и почекајте да се огласи алармот.

Последното копче на главниот интерфејс на апликацијата ви овозможува да наведете различни преференции на апликацијата. Можете да ја изберете позадинската тема на апликацијата, да ја поставите чувствителноста на движењето да молчи / запре алармот, да го активирате режимот за одмор (да ги деактивирате сите аларми одеднаш) и да го видите следното известување за аларм во областа за известување, меѓу другите параметри.

Дали веќе чувствувате дека имате премногу со примена на „будилник“? Па, горенаведените се одликите што се достапни со бесплатната верзија на поддржана од реклами Ултра аларм. Во продавницата има достапна варијанта платена во вредност од три долари Играјте GoogleИсто така, не само што убива реклами, туку носи и тони дополнителни функции, вклучувајќи вградени информации за временските услови и ДодатоциПогледот кон вашите социјални медиуми во текот на ноќта го храни моментот кога ќе се разбудите, функцијата Ултра систем за спиење што ви помага да спиете и да се будите со опуштено и звучно опкружување и многу дополнителни мелодични тонови на аларм за проширување на базенот по ваш избор.

Извор - Совети за зависност

Повеќе информации - (Создател на ден: Тостер-алармен часовник за iPhone и iPod Touch)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.