UMi Plus E додава и 6 GB RAM меморија

UMi Plus E

Продолжуваме со помалку познатите брендови кои избираат да ставаат хардвер на нивните уреди за да им се допаднат на корисниците уморни од традиционалните брендови. Овој пат на ред е Уми со нејзиниот Плус Е, уред за земање оружје, со спецификации на инфаркт и прилично континуиран дизајн, се чини дека сите овие азиски уреди се базираат на истата шема, но реалноста е дека она што тие го бараат е да го задоволат потребите на најсложениот корисник по цена далеку под сегашната висока класа, честопати нудејќи дури и повеќе хардвер. Тоа е случај на UMi Plus E со не помалку од 6 GB RAM меморија.

Но, тоа е дека во однос на процесорот не одговара на половина мерки, наоѓаме а Helio P20 од MediaTek, процесор од 64 бита што дава до 2.3 гигахерци. Што се однесува до графичкиот процесор, графичкиот дел, наоѓаме процесор Мали T880MP2 на 900MHz, од средниот опсег на MediaTek, но тоа ќе понуди спектакуларни перформанси кога ќе бидат придружени со остатокот од хардверот на уредот, без сомнение.

За останатите, тие не сакаа да заштедат многу, чип за поврзаност LTE Cat6 што достигнува брзина на преземање до 300 Mbps. Можеби „слабата точка“ може да биде во екран со резолуција 1080p, или не, и тоа е Овој 5,5 4.000. екран ќе се напојува од батерија од помалку од XNUMX mAh, за она што ќе се цени во однос на автономијата без сомнение.

За останатото, 64 GB внатрешно складирање за нашите ситници, и нема податоци за камерата (се очекува камера од 13 MP назад и 5 MP однапред) и читачот на отпечатоци, иако претпоставуваме дека тие ќе бидат на ниво. Цената, околу 200 евра што ќе ги задоволи потребите на корисникот кој бара сирова енергија на Андроид. Исто така, се сеќаваме дека вклучува USB-C, најновата во технологијата за полнење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Chema dijo

    Платете за нешто што не е потребно