Упатство за употреба на Galaxy Tab S3 истекува

Во текот на овие последни недели објавувавме различни статии во кои ве информиравме за можните спецификации на следниот таблет Samsung, Galaxy Tab S3. Пазарот на таблети продолжува да опаѓа, но и покрај тоа, производителите продолжуваат да се обложуваат на овој уред. Производителот што во моментов ни нуди поголема разновидност на ваков тип на уреди е „Епл“ со модели за сите вкусови, потреби и големини, иако беше еден од последните што лансираше игла, компатибилен со таблети, „Епл молив“, паметен молив што детектира притисокот во трага со минимална латентност.

Но, оној кој навистина се одлучи за витамински стилус беше Галакси со опсегот Note, стилус крстен со името С-Пен кој малку по малку се шири на уреди со поголем екран, како што се таблетите. Неколку дена пред презентацијата на Galaxy Tab S3, сликите од упатството за употреба се само филтрирани, каде можеме многу детално да ги видиме сите врски, како и локацијата на различните компоненти тоа ќе биде дел од оваа нова генерација на Samsung.

Како што можеме да видиме, оваа таблета ќе вклучува сензор за отпечатоци, конекција USB Type C, блиц за камерата и приклучок за поврзување на тастатурата како главни новини. Она што не го гледаме е слот каде да се вметне S Pen, нешто што има смисла кога се проверува како, во зависност од дизајнот, ќе дојде со клип за прицврстување на кошулата, панталоните или футролата компатибилна со овој уред, нешто што може да достигне проблем ако вашата воздржаност не е целосно соодветна. Овој уред официјално ќе биде објавен на 26 февруари во рамките на Светскиот мобилен конгрес што ќе се одржи во Барселона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   juанкволс dijo

    Колку лошо сеќавање имате или колку сте дезинформирани! Пред Apple да го објави својот iPad Pro и дури и пред површините на Microsoft, Samsung веќе ги објави своите телефони Galaxy Note (6 модели досега, или 5 ако не го сметаме фијаското на Note 7) и таблетите (5 модели) од 2011 година. Не знам дали Самсунг беше првиот што објави нешто друго освен старите пластични стапчиња како оној што го носеше Nokia 5800 XpressMusic во 2008 година или класичните PDA од 2000 година, но тоа го стори многу пред Apple (2015) и Microsoft (2012)