Употребата на eReaders се зголеми за 140% во последните неколку недели

Кобо Фнац

Од „Актуалидад гаџет“, објавивме неколку статии за да ги покажеме различните опции за забава што ги имаме во текот на деновите што сме биле и оние што сè уште ги имаме во затвор. Покрај значителното зголемување на стриминг видео услугите, секторот за книги и аудио книги исто така доживеа значителен раст.

Како што изјави Кобо од Фнак, помеѓу 6 и 19 март, Потрошувачката на еРедари се зголеми за 140% додека тоа кај аудио книгите го стори тоа за 254%, бројки што го демонстрираат интересот на Шпанците за дигитално читање, нов начин на конзумирање содржина што се појави пред неколку години.

Со затворени книжарници и библиотеки неколку недели, дигиталното читање стана фантастично спасител на литературната индустрија и дека не само што им овозможува на читателите да се забавуваат, туку им овозможува и да учат и да уживаат во приказните. Кобо од Фнак ни нуди а голем број на бесплатни е-книги со цел да го извлечеме максимумот од нашиот eReader и каде ќе најдеме книги од сите видови, од романи до раскази преку курсеви од сите видови.

За да добиеме пристап до овој обемен каталог, ние само треба да отворете сметка на Ракутен Кобо, веб-страница за е-книги што ја нуди и јапонскиот гигант „Ракутен“ и производителот на еРедерс Кобо.

Покрај тоа што имаме на располагање голем број бесплатни е-книги широк спектар на наслови за помалку од 2,99 евра, покрај аудио-книгите. Ако сè уште не сте се расположиле во текот на сите овие денови на затворање, сега можеби е време да го сторите тоа. Да уживам во сите овие книги, нема потреба да имате eReader, бидејќи можете да го направите тоа директно од вашиот компјутер, таблет и паметен телефон управуван од iOS или Android.

https://itunes.apple.com/app/kobo-books/id

Кобо книги (врска со AppStore)
Кобо Книгислободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.