Управувајте со сите наши лозинки со F-Secure KEY Password Manager

F-Secure KEY Password Manager е интересна алатка (бесплатна) што ќе ни помогне во тоа управувајте со сите наши лозинки од истата околина; леснотијата со која може да се изврши оваа задача е неверојатна, бидејќи не е потребно големо знаење во напредната компјутерска наука за да се искористи секоја од нејзините функции.

F-Secure Управувач со клучни зборови за лозинки Во моментов е достапна за големата разновидност на опрема што постои на пазарот, што директно вклучува компјутери и мобилни уреди; Во оваа смисла, можеме да управуваме со лозинки и на компјутер Мак, на друг компјутер со Виндоус или на мобилен телефон на Епл, како и на Андроид.

Стекнување менаџер за лозинка F-Secure KEY од нејзината официјална продавница

За да се избегнат проблеми и непријатности, читателот заинтересиран за F-Secure Управувач со клучни зборови за лозинки, која оди на официјалната веб-страница на нејзините развивачи, каде што можете да се восхитувате на различни опции за преземање, од кои ќе треба да ја избереме онаа што одговара на нашиот тим.

F-Secure KEY Key Manager 01

За чисто објаснувачка нијанса, ќе ја преземеме верзијата за компјутер за Windows, датотека со тежина од приближно 11 MB; На општ начин, во процесот на инсталација што ќе го набудувате е истиот на кој ќе можете да му се восхитувате со кој било друг пакет, што сугерира серија прозорци каде на корисникот ќе му биде наведена дестинацијата каде што би можеле да ја најдеме апликацијата помеѓу неколку други карактеристики.

F-Secure KEY Key Manager 02

Откако ќе заврши процесот на инсталација, ќе мора да работиме F-Secure Управувач со клучни зборови за лозинки од менито за старт; Интерфејсот ќе ни покаже 2 уникатни опции, а тоа се:

 1. Создадете нова сметка.
 2. Поврзете се со постоечка сметка.

Ако сме нови во користењето на оваа апликација, тогаш треба да ја избереме првата опција, акција што ќе го смени интерфејсот за момент; таму се предлага да го поставиме она што е познато како «Безбедна лозинка«, Што треба да биде лесно да се запомни за да се избегне комплицирање на нашите животи подоцна.

F-Secure KEY Key Manager 03

Апликацијата ќе се затвори, а со неа и сесијата, секогаш кога ќе кликнеме на малото „x“ што се наоѓа кон горната десна страна; Ако ја отвориме алатката, од нас ќе биде побарано да го внесеме Главна лозинка што претходно ги програмиравме

Интерфејсот што ќе го најдеме F-Secure Управувач со клучни зборови за лозинки Тоа е прилично интуитивно, што специфично предлага 4 полиња за управување со кориснички имиња и лозинки:

 1. Првиот простор што има икона за лупа ќе ни помогне да пронајдеме специфична лозинка поврзана со корисничко име.
 2. Следното поле ќе ни помогне да програмираме корисничко име и лозинка во оваа алатка.
 3. Следно, имаме област што ќе ни помогне да ја поврземе оваа апликација со различни мобилни уреди, било да се тоа со Android или iPhone.
 4. Последното поле ќе ни помогне да увеземе кориснички имиња и лозинки од надворешен документ, кој мора да биде во формат XML.

F-Secure KEY Key Manager 04
Како управуваме со лозинките во F-Secure Управувач со клучни зборови за лозинки?

Ова е најинтересниот дел од сите, што е исто така прилично лесен процес за извршување благодарение на фактот дека во F-Secure Управувач со клучни зборови за лозинки тоа е прилично лесен за корисниците; За да го направите ова, ние мора да го избереме второто поле што го спомнавме погоре, по што ќе се идентификуваме малиот знак „+“; со кликнување на оваа опција ќе најдеме друг прозорец, каде што ќе треба:

 • Опишете го типот на лозинка што ќе ја регистрираме.
 • Можеме да дефинираме на кој тип услуга ќе припаѓаат овие ингеренции (е-пошта, банкарска сметка, социјални мрежи или други) со употреба на икона.

F-Secure KEY Key Manager 07

 • URL-адреса Наместо тоа, ќе ја дефинираме URL-то каде генерално се поставени акредитивите за пристап.
 • Корисничко име. Ние само ќе го напишеме нашето корисничко име.
 • Лозинка. Ова е местото каде што ќе ја напишеме лозинката што е поврзана со корисничкото име (може да генерираме и нова лозинка).
 • забелешки. На овој простор можеме да ставиме мал опис за услугата на која и припаѓаат ингеренциите.

F-Secure KEY Key Manager 06

Со овие едноставни чекори што ги споменавме, едно лице може да ги има сите лозинки за пристап регистрирани во безбедна алатка; Сите овие информации ќе се појават како да се работи за список во интерфејсот на F-Secure Управувач со клучни зборови за лозинки, можејќи да кликнете на која било од списокот за да ги прикажете корисничкото име и лозинката (шифрирана).

F-Secure KEY Key Manager 09

Кон горниот лев дел може да се восхитуваме на околу 3 хоризонтални линии, што ќе ни помогне да прикажеме странична лента. Од таму ќе имаме можност да увоз или извоз на ингеренциите, како и врска до оваа алатка, нашите мобилни уреди.

Повеќе информации - Безбедни лозинки - Создадете различни силни лозинки за сите ваши услуги

Преземи - F-Secure Управувач со клучни зборови за лозинки


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.