Уредници на фотографии преку Интернет

уредник на фотографии преку Интернет

Барам уредник на фотографии преку Интернет? При уредување на нашите фотографии, или за да ги исечете, прилагодите боја, да ги модифицирате кривините ... или да направите каква било друга модификација, на располагање имаме голем број на апликации како Фотошоп, Пикселматор, ГИМП... но во повеќето случаи големиот број опции што ни ги нуди не ни дозволуваат да се запознаеме со нив и да ги направиме наш омилен уредник.

Покрај тоа, овој вид апликација зафаќа голем дел од нашиот хард диск, простор што можеме да го искористиме за други цели. За среќа, на Интернет можеме да најдеме мрежни услуги за практично извршување на која било задача. Во оваа статија ќе ви покажеме со кои најдобрите апликации за уредување фотографии преку Интернет, без да преземаме никаква апликација на нашиот компјутер.

Се разбира, онлајн издавачи тие не ни дозволуваат да ги извршуваме истите функции што можеме да ги најдеме во наменска апликација инсталирана на нашиот компјутер, но тие се повеќе од доволни за потребите на повеќето корисници кои имаат потреба да уредуваат една или повеќе фотографии, како што се сечење на слика, модифицирање на осветленоста или контрастот, ротирање на слика ...

Фотошоп Експрес

Уредете ги вашите фотографии преку Интернет со Adobe Photoshop Editor Express

Не можевме да ја започнеме оваа листа без да имаме верзијата на Интернет што ни ја прави Adobe Photoshop. Photoshop не е апликација наменета за оние корисници кои додаваат филтри на која било фотографија. Ниту, пак, ни нуди можност за додавање рамки. Како и да е, е најдобрата алатка што ја имаме на располагање преку Интернет ако сакаме да се обидеме да го подобриме изгледот на нашите фотографии.

Проблемот е што работата на истата не е воопшто едноставна веднаш по лилјакот, иако ако малку прелистаме низ различните менија што ги нуди, можеме запознајте сè што ни дозволува Photoshop Express, вклучително и употреба на слоеви, една од функциите што го прави Фотошоп најдобриот професионален уредник на фотографии.

За да можете да користите Photoshop Express, како и со повеќето онлајн уредници, Неопходно е да имаме инсталирано Adobe Flash на нашиот компјутер, софтвер од кој треба да се преземе само официјалната веб-страница на Adobe, преку следниот линк. Овој софтвер никогаш не треба да се инсталира од надворешни страници, освен од Adobe, бидејќи може да биде одвод за малициозен софтвер, вируси, тројанци и многу повеќе.

Kizoa

Уредете ги вашите фотографии преку Интернет со Кизоа

Гледаме сега Kizoa, услуга за уредување фотографии преку Интернет, која освен што ни овозможува исправете ги, исечете ги, врамете ги нашите фотографии со само неколку кликања, тој исто така нуди 200 рамки за персонализирање на нашите омилени фотографии, како и можност за додавање до 80 различни филтри, што ќе ни овозможи целосно да ги трансформираме нашите фотографии и да добиеме импресивни резултати. Достапните рамки не се типични црно-бели што можеме да ги најдеме во повеќето мобилни апликации, но тие ни нудат голем број рамки кои совршено симулираат рамки за слики.

EDIT.org

уредување-орга

Тогаш е редот на EDIT.org, шпански проект кој расте со добра стапка на корисници и кој нуди онлајн платформа од која можеме да ги правиме нашите дизајни од секаков вид на уред (компјутер, таблет, паметен телефон) и со пристап до база на податоци на илјадници слики без авторско право . Алатката е многу едноставна за употреба и е специјално дизајнирана за оние мали клиенти кои немаат пристап до професионални дизајнери и треба да ги направат своите креативци на агилен начин и со добар конечен резултат.

BeFunky

BeFunky, комплетен уредник на фотографии преку Интернет

Еден од најкомплетните онлајн уредници на фотографии што можеме да ги најдеме на Интернет за да ги модифицираме нашите фотографии без да мора да преземаме софтвер на нашиот компјутер е BeFunky, веб-услуга што ни овозможува, покрај тоа што ги исекуваме фотографиите до фокусирајте се на објектот што сакаме да го истакнеме (секогаш почитувајќи одредени пропорции), тоа ни овозможува да ја модифицираме експозицијата со прилагодување на количината на светлина на фотографијата, да ја зголемиме или намалиме заситеноста на бојата за да го најдеме точниот тон и малку да го модифицираме фокусот за да го насочиме вниманието на она што е навистина важно во фотографија

Pixrl

Pixlr, професионален уредник на фотографии преку Интернет

Ако не се навикнете на комплексноста и големиот број опции што ни ги нуди Фотошоп, може Pixrl, биди решение за овој мал голем проблем. Pixrl, како и онлајн верзијата на Фотошоп, ни овозможува да работиме со слоеви, што ни овозможува да додадеме различни ефекти и да го провериме резултатот заедно или одделно, без да мора да го започнеме одново од почеток. Компатибилен е со кратенки на тастатурата, идеален за кога треба постојано да извршуваме задача. Исто така, ни нуди голем број на филтри и фонтови за целосно прилагодување на нашите фотографии.

PicMonkey

Прилагодете ги вашите фотографии на максимум со PicMonkey

Но, ако она што навистина го сакаме е да ги персонализираме нашите фотографии, а не само да уредиме четири поставки, мрежниот сервис PicMonkey е оној што го бараме. Благодарение на уредникот за фотографии преку Интернет PicMonkey, можеме да додадеме спектакуларни филтри за само неколку кликања, да додаваме текст на слики, да додаваме преклопувања, како и импресивни рамки што можат да се прилагодат и текстури за поголемо чувство за реалност на фотографиите. Но, ако не сакаме премногу да ја загреваме главата, можеме да ги искористиме различните теми што ни ги нуди оваа услуга, теми кои ќе ги прилагодат нашите фотографии на темата што претходно ја избравме.

ФотоФенси

Уредете ги вашите фотографии брзо и лесно со Photofancy

Ако барате едноставна и некомплицирана услуга преку Интернет, PhotoFancy може да биде она што ви треба. ФотоФенси ни овозможува да ги модифицираме своите фотографии преку неговиот уредник на фотографии преку Интернет брзо и без компликации. Со оваа услуга можеме да ги елиминираме црвените очи, да отсекуваме фотографии, автоматски да ја оптимизираме сликата за да не мора рачно да ги менуваме поставките, да ги сечеме, ротираме, исправиме, додаваме рамки и фантастични ефекти ...

Canva

Уредете ги вашите фотографии преку прелистувачот со Canvas

Благодарност до уредникот Canva, можеме да им дадеме на нашите фотографии нов и подобрен изглед, се додека имаме доволно трпеливост да ја испробаме секоја од различните опции што оваа апликација ни ги нуди. Ни нуди Канва голем број на филтри да ги претвориме нашите фотографии во стари или да ги оживееме со филтерот Holiday.

Исто така, тоа ни овозможува изменете ја осветленоста, контрастот и заситеноста на нашата слика, покрај очигледно сечење или ротирање на фотографијата за да се фокусира на она што е навистина важно. Ако сакаме да додадеме рамка на нашата фотографија откако ќе ја уредиме, Canvas не е уредникот за фотографии на Интернет што го бараме.

SumoPaint

SumoPaint, не само онлајн уредник на фотографии

Со изглед инспириран од Фотошоп, SumoPaint ни нуди доста комплетен уредник на фотографии, со кој можеме да додадеме различни слоеви за да извршиме тестови со фотографиите сè додека не добиеме соодветен резултат, додадете филтри, изменете ги нивоата на филтрите, заситеноста на бојата ...

Но, една од работите што е највпечатлива е тоа што ако го користиме овој уредник на фотографии преку Интернет на цел екран, можеме да го користиме десното копче на глувчето, фантастична функција што многу малку уредници ни ја нудат. Единствено, но што откривме е тоа потребно е регистрација да може да го користи уредникот.

замаеност

Создадете колажи со iPiccy, уредник на фотографии преку Интернет

Секој од онлајн уредниците на фотографии што ги спомнувам во оваа статија ни нуди свои карактеристики. замаеност се издвојува од останатите по можноста што сега ни нуди создадете забавни колажи со наши фотографии, колажи на кои можеме да додадеме голем број на филтри и ефекти. Форматите компатибилни со jpeg и png, што може да ја ограничи употребата на некои корисници кои користат други формати, како што е tiff, без да одат понатаму, формат кој нуди мала компресија, но со тоа се избегнува губење на квалитетот на фотографијата.

Fotor

Фотор, уредник на фотографии преку Интернет, компатибилен со HTML 5

Како претходната апликација што ни нуди функција што не е достапна во останатите, FotorИсто така, има посебна функција што ни овозможува да споиме различни фотографии за да постигнеме најдобар резултат на HDR. Оваа апликација е фантастична за оние случаи во кои фотографирате додека фотографирате или излегува многу лево или многу темно. Корисничкиот интерфејс е многу едноставен и во секое време Фотор ќе не води во секој чекор што треба да го направиме за да го добиеме резултатот што го бараме.

Како додаток, тоа исто така ни овозможува да додаваме ефекти, филтри, налепници, макроа, да додаваме текст ... Има и опција за правење колажи, но не е толку комплетна како iPiccy. Исток е единствената услуга за уредување фотографии преку Интернет која работи со HTML 5 технологија, целосно заобиколувајќи Flash.

Дали познавате некој уредник на фотографии преку Интернет кој не сме го именувале?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Одличен напис Начо !!
  Особено за мене, уредниците на Интернет се совршени, бидејќи работниот лаптоп не е во можност да инсталира било кој тип на програма.

  Благодарам