Уреднички тим

NewsGadget.com е една од референтните веб-страници во Шпанија на гаџети, софтвер, компјутер, интернет и технологија воопшто. Од 2006 година, ние известувавме од ден за ден за главните случувања во технолошкиот сектор, како и анализирајќи мноштво уреди кои се движат од најмоќните компјутери до наједноставните футроли за паметни телефони, вклучително и звучници, монитори, паметни телефони, таблети или роботски правосмукалки само за да дадам неколку примери. Ние исто така присуствуваме главни технолошки настани од светот, како што е СМК во Барселона или ИФА во Берлин, каде што преместуваме дел од нашиот тим на уредници за да можеме да направиме комплетен следење на настани и на нашите читатели да им ги понудиме сите информации во прво лице и во најкус можен рок.

Понатаму, во нашиот дел за упатства можете да пристапите до сите видови практични информации со сеопфатни прирачници чекор по чекор кои вклучуваат фотографии и / или видеа за помош и опфаќаат теми толку разновидни што потекнуваат како да форматирате таблет Андроид a како да преземете фотографија од Фејсбук да дадам неколку примери.

Ако сакате да ги видите останатите теми со кои се занимаваме на мрежата, вие едноставно морате пристапете до страницата за делови и таму ќе ги видите сите организирани по тема.

Со цел да се подготви целата оваа квалитетна содржина и на најригорозен можен начин, Актуелидад Гаџет има тим од уредници кои се експерти за нова технологија и со долгогодишно искуство во пишување дигитална содржина. Ако сакате да бидете дел од нашиот уреднички тим само треба да ја пополните оваа форма и ние ќе стапиме во контакт со вас што е можно поскоро.

Координатор

 • Мигел Хернандез

  Уредник и аналитичар на гикови. Lубител на гаџети и нови технологии. Заинтересиран за познавање и тестирање на сите видови гаџети, паметни телефони, компјутери, таблети, лаптопи, меѓу другите, и задоволен што можам да го споделам моето знаење со светот преку зборови.

Уредници

 • Даниел Тераса

  Блогер страстен за новите технологии, подготвен да го споделам моето знаење со пишување упатства и анализи за другите да можат да ги знаат сите карактеристики што ги имаат различните гаџети. Невозможно е да се замисли каков бил животот пред Интернет!

 • Рафа Родригез Балестерос

  Секогаш закачен на гаџети и технолошки додатоци. Тестирам, анализирам и пишувам за паметните телефони и сите видови гаџети, додатоци и технолошки уреди во моментот. Обидувајќи се да бидете секогаш „вклучени“, да научите и да бидете во тек со сите новости.

 • Тереза ​​Бернал

  Стручен новинар со повеќе од 12 години посветен на светот на дигиталните содржини во пишување, уредување и лекторирање. статии на широк спектар на теми. Технологијата е како кислород за човечкото суштество на XNUMX век, неопходна за да продолжи да постои во целосна кибернетика.

 • Карим Хмејдан

  Ја сакам технологијата, не е сè Епл ... Мислам дека се повеќе компании развиваат интересни работи и ние сме тука за да ги тестираме најновите технолошки вести. Се обидувам да ги набавам сите гаџети што можам и кои влегуваат во мојата куќа ...

 • Луис Падилја

  Страствен за технологијата, уживам како дете со гаџети. Сакам да споредувам различни модели, да откривам нови карактеристики и да ги запознаам новите кои допрва доаѓаат. Гаџетите можат многу да ни го олеснат животот, па затоа сакам да го споделам она што го знам за нив.

Поранешни уредници

 • Игнасио Сала

  Од раните 90-ти години, јас сум страстен за сè што е поврзано со технологијата и компјутерите. Поради оваа причина, тестирањето на кој било гаџет што го изнесуваат големите и малите брендови, анализата за да го извлечете максимумот од тоа, е едно од моите најпријатни хобија.

 • Jordорди Гименез

  Сакам сè што е поврзано со технологијата и сите видови гаџети. Јас ги анализирав сите видови електронски уреди од 2000-тите и секогаш сум свесен за новите модели што треба да излезат. Дури и носам со мене кога вежбам други страсти, фотографија и спорт воопшто. Тие не би биле исти без нив!

 • Виламандос

  Јас сум в inубен инженер во новите технологии и сè што ја опкружува мрежата на мрежи. Некои од моите омилени гаџети ме придружуваат секој ден, како што се паметни телефони или таблети, уреди кои помагаат да се подобрат моето знаење и искуство во гаџети.

 • Хуан Луис Арболедас

  Компјутерски професионалец, иако в lубеник во светот на технологијата воопшто и роботиката особено, страст што ме наведува да ја испитам и истражам целата мрежа во потрага по секаков вид новина за гаџетите, без оглед дали се за студирање или за проект.

 • Рубен галардо

  Новите технологии се мојата вистинска страст. Продолжувам да уживам како прв ден кога зборувам за кој било гаџет што се појавува на пазарот: карактеристики, трикови, ... накратко, апсолутно сè за кој било електронски гаџет.

 • Едер Естебан

  Многу ме интересира технологијата, особено мобилните телефони. Уживам да ги знам новостите за гаџетите и да ги тестирам за да откријам, дали тие го испорачуваат она што го ветуваат или се гаџети кои не се навистина интересни за ден за ден.

 • Мануел Рамирез

  Гаџетманијако, кој ужива да тестира гаџети што можат да се искористат за да се изразат во која било форма на уметност. Покрај тоа, сакам да го тестирам секој гаџет што ќе ми се најде, па затоа имам големо искуство со новите технологии и уживам да ги решавам сите сомнежи што можат да се појават за време на неговата употреба и ракување.

 • Хоакин Гарсија

  Компјутерски научник кој секогаш ужива да истражува нови гаџети што излегуваат на пазарот. Ако има една работа со која сакам да го поминувам слободното време, тоа е темелно истражување на секој електронски уред што ќе ми се најде на патот.

 • Хозе Алфоцеа

  Сакам сè што има врска со технологијата и гаџетите. Јас секогаш сакам да ги научам сите трикови што ги имаат различните видови гаџети, толку корисни за нашето слободно време или работа.

 • Хозе Рубио

  Млади страстни за технологијата и моторниот свет. Да ги познавам гаџетите во длабочина, да гледам како тие работат или како се подобриле е нешто за што сум страстен.

 • Доријан Маркез

  Фанатик за компјутерски науки, зависник од гаџети и пишување се што може да ви помогне за нив.

 • Хуан Колила

  Јас сум момче кое ја сака технологијата. Сакам да учам сè додека е на таа тема, особено гаџети. Секој ме интересира, но беспилотни летала, автоматизација и / или автоматизација на домот и вештачка интелигенција се моја слабост.

 • Елвис Букатариу

  Гаџетите отсекогаш ме фасцинираа, но доаѓањето на паметни телефони само го умножи мојот интерес за сè што се случува во технолошкиот свет. Искрено верувам дека немало подобар и корисен гаџет од тоа.

 • Слика на зачувување на местото на Кристина Торес

  Страствен за интернетот и новите технологии, секогаш сакав да ги пробувам сите гаџети што ми паднаа во рацете, да ги откривам сите употреби што ги користеа и да ги споредувам со нивните претходни верзии за да видам дали навистина се подобриле. Сакам да ги знам сите новости за гаџетите што ги добивам, знаење што ќе сакам да го споделам со вас.