Ние ја анализираме Uhans A101S, подобрената верзија на класична „ниска цена“

Уханс А101С

Ние се враќаме со нашите прегледи, и денес сакаме да ви донесеме ефтин уред, кој ќе ги воодушеви оние кои немаат намера да потрошат премногу за да ги задоволат своите потреби. Uhans A101S е подобрената верзија на уредот што претходно ја анализиравме и во Gadget на Actualidad, со одредени подобрувања на хардверско ниво што ќе го направат многу попривлечно, RAM меморијата и графичкиот процесор беа двата големи победници. Останете со нас ако сакате да дознаете повеќе за овој уред од брендот Уханс, кој собира толку добри критики. Ние исто така ја придружуваме нашата анализа со видео за да можете да го видите Uhans A101S во неговиот максимален раскош.

Дизајн на Уханс А101С

Уханс А101С

Дизајнот е можеби една од работите што веќе го привлекоа нашето внимание во претходното издание, и покрај тоа што е уред составен целосно од поликарбонат, цврстината на материјалите не изненади во претходната анализа. Во оваа прилика, момците од Уханс не потфрлија, тие продолжија да ја применуваат истата формула, искористувајќи ја новата палета на бои што ќе бидат позачудувачки, а тоа е што Државата сива и сребрена боја се нудат во класична верзија, Уханс А101С усвојува две нови бои, верзија Champagne Gold и верзија Quartz Pink, што нема да остави никого рамнодушен. Всушност, розовата верзија е онаа што можевме да ја тестираме и забележавме како нејзините рамки совршено го имитираат алуминиумот.

Задниот дел е сеуште изработен од полимер кој добро ја зафаќа раката, од друга страна, тој ја решава евентуално прекумерната дебелина со искривувања на грбот што не потсетуваат на Самсунг и кои многу добро го прилагодуваат на контурата на нашите раце. На предната страна ќе имате а 2.5D стакло, под марката Gorilla Glass, што обезбедува отпорност на влијанија што му дадоа заслужена слава во претходното издание.

Перформансите на овој уред

Како што веќе рековме претходно, ова е подобрена верзија на претходната Uhans A101, така што минимум, побаравме зголемување на RAM меморијата, што можеби недостасуваше. И така беше, овој нов Uhans A101S има 2 GB RAM меморија, придружуван од процесор Средниот опсег на MediaTek MT6580, така што тој работи течен со Android 6.0, точно е дека можеби ќе има потешкотии во извршувањето на најновите игри, но никогаш не смееме да заборавиме дека се соочуваме со терминал со прилично умерена цена. Во графичкиот дел имаме а Mali400 GPU среден принос.

Исто така, проширен е и ROM-от, до 16 GB, уште еден аспект сосема неопходен, бидејќи 8 GB од класичниот Uhans A101 може да падне на кратко. Исто така, можеме да ја прошириме до 64 GB преку картичката microSD.

Екран и камера

Уханс А101С

Но, не останува сè тука, а камерата станува сензор од 8MP на Sony, способен да снима повеќе и подобро светло, сензорот е Sony IMX219 CMOS, со реален излез од 8MP и 13MP дигитализирани. За предната камера имаме многу помодерен 2MP сензор.

Сепак, одиме кон првата слаба точка на овој Uhans A101S, а тоа е дека има батерија од 2.540 mAh, дека иако не се малку, да се поттикне тој екран на 5 инчи, IPS и со HD резолуција, немаше да биде лошо барем 300 mAh повеќе. Плус поентата е дека тоа е отстранлива батерија. Во делот за поврзување, класичната, WiFi ab конекција, капацитетот за 3G линии и Bluetooth 4.1.

Што го прави овој Уханс посебен?

Уханс А101С

Дека станува збор за теренски телефон, во него нема да најдеме никаков вид на фалење, сензор за отпечатоци или друг вид детали. Телефонот има исклучителна отпорност, на ист начин како што може да се купи за навистина ниска цена, што можеби го прави уште поинтересен. Ако она што го барате е ефтин уред, со спецификациите на среден опсег што во компании како Самсунг не би паднал под 180 евраоди напред ова Uhans A101S можете да го најдете за околу 85 € на Амазон или на веб-страницата на компанијата преку овој ЛИНК.

Содржина на кутијата и мислење на уредникот

Уханс А101С

Пакувањето е многу слично на оној на секој уред со кинеско потекло со овие карактеристики и оваа цена. Од друга страна, тоа вклучува детали што може да ни се најдат прилично.

 • Уханс А101 уред
 • Полнач
 • Рачен
 • Заштитник на екранот од калено стакло
 • Силиконска обвивка
 • Кабел за полнење

Под ова мислиме дека иако не вклучува слушалки или резервна батерија, овој уред доаѓа со футрола и калено стакло, па затоа ќе биде бестрашен за купување и употреба. Со почит, уредот нуди предности да се има Android 6.0 во својата чиста верзија, без додатоци, што логично им користи на перформансите што ќе ги најдеме во мобилен телефон со почетен процесор и 2 GB RAM меморија.

Од друга страна, Уханс во моментов ја води кампањата на промовирање на вашиот нов уред, бидете во тек со новостите на нивната страница.

Може да го набавите овој уред на нивната официјална веб-страница по многу намалена цена, покрај тоа, секој петок тие изведуваат томбола за уред на нивната Фејсбук страница преку ова ЛИНК.

Уханс А101С
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
85
 • 80%

 • Уханс А101С
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Екран
  Уредник: 65%
 • Перформанси
  Уредник: 75%
 • Камера
  Уредник: 50%
 • Автономија
  Уредник: 60%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 70%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • Чист Андроид
 • цена

Contras

 • Пакагин
 • Неколку додатоци

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   клитон dijo

  каков добар паметен телефон

 2.   Олапавалрио dijo

  Овој Уханс е еден од најдобрите во својот асортиман за цената што ја има, го препорачувам ако барате и заштедете пари. Работи одлично и има одлични карактеристики за да биде толку ефтин.

 3.   Јолоиплај dijo

  Уханите доаѓаат силно, гледам многу добри мислења таму хаха. Вистината е дека тие исто така ме убедуваат да фатам со замена на претходниот, така да не трошиш толку многу пари, но сепак ќе добиеш добар мобилен во однос на вредноста за парите, велам хаха

 4.   Јадете dijo

  Па убаво и ефтино би рекла. A101s е најдобрата алтернатива што ухансите ни носи бр

  1.    Олапавалрио dijo

   Да, тие се најдобри, дали сте ја виделе батеријата што ја имаат? траат долго. Тие имаат многу добри критики, јас го гледам за да го фатам на власт

 5.   ТенеГе dijo

  Тие се добра опција ако сакате да замените стар мобилен телефон, препорачувам да барате, тие се ефтини за да им дадете можност

 6.   Јенезе dijo

  Најдобро ако барате нешто пристојно што не ги зафаќа сите простории, препорачано за оние кои сакаат нешто ефтино со добри придобивки.

 7.   Јолоиплај dijo

  Тие сепак изгледаат како добра опција, мислам дека би било добро да се искористи продажбата по Божиќ сега и да се види дали се уште поевтини хаха

бул (точно)