Физичките видео игри исто така ќе имаат претпродажба како дигиталните

Игра

Како што добро знаете, живееме во ера во која дигиталните видео игри растат експоненцијално, особено во оние наслови што обично не ги купуваме надвор од кутијата. Сето ова се должи на фактот дека и покрај фактот дека во датуми близу до лансирањето цената е повеќе или помалку иста, сепак, дигиталната видео игра има придобивки како што е во можност да ја преземете однапред и да играте од 00:01 на денот на лансирање, неможноста да се изгуби или пробие, како и сочните попусти на кои се одлучуваме по неколку месеци. Како и да е, Продавниците за видео игри сакаат да го револуционизираат физичкиот пазар нудејќи физички копии во претпродажба што можеме да ги собереме неколку дена пред тоа ден на лансирање.

Првата намера е да може да се избегнат долгите редови и големите трошоци за испорака на видео игри до корисниците истиот ден на лансирање. И, е дека ако им овозможат на корисниците да ја однесат дома физичката игра неколку дена пред официјалното лансирање, тие би можеле да заштедат голем хаос и да ги чинат што предизвикува. На овој начин играта би вклучувала дел исто како и дигиталните видео игри кои не дозволуваат играта да започне до одреден датум, која ќе биде поставена истата ноќ на денот на лансирање. Вистината е дека тоа е идеја за која не разбираме како не им се случило порано, но секако, с until додека не ги видат ушите на волкот на дигитална продажба, мислат да го подобрат начинот на кој корисникот ужива во содржината.

Накратко, оваа иницијатива произлегува од Здружение за трговија на мало со електроника во Соединетите Американски Држави и сè уште не е ништо друго освен предлог дека ако стане реално, може да направи револуција на пазарот на интензивен начин, бидејќи многу корисници ја стекнуваат дигиталната копија само за да можат да играат претходната вечер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.