Новиот Samsung SmartCam способен да ја следи нашата куќа во 1080p е филтриран

Паметна камера на Samsung

Samsung е компанија способна да не изненади со сите видови уреди, а не само со мобилни уреди. Доказ за тоа е истекувањето што се случило во последните часови преку веб-страницата на Best Buy, каде што А. нова безбедносна камера, крстена со името SmartCam.

Во моментот написот се појавува етикетиран како „Наскоро на продажба“Иако во моментот јужнокорејската компанија официјално не го претстави овој нов уред. Сликите со толку низок квалитет што можеме да ги видиме на веб-страницата се зачудувачки, иако можеме да ги видиме нивните карактеристики и спецификации скоро целосно.

Меѓу другите, се издвојува инфрацрвената ноќна визија, што овозможува снимање во средината на ноќта на значителни растојанија. Исто така, има CMOS сензор кој ни нуди резолуција од 1080p, со зум од 10x, многу широк динамички опсег и можност за снимање аудио преку интегриран микрофон.

Друга од големите предности на оваа нова Samsung SmartCam од Samsung, која сигурно ќе биде претставена и промовирана на пазарот во наредните денови, е тоа што дозволува снимање само кога ќе се открие движење, во голема мера заштедувајќи часови и часови видео, непотребно.

Нема сомнение дека овој SmartCam е многу интересен уред, особено за сите оние кои сакаат да имаат сè под контрола. Во моментов не знаеме многу повеќе детали за ова следно лансирање на Samsung, но додека ги запознаваме, не се сомневајте дека ќе продолжиме да ви кажуваме за нив.

Што мислите за новата Samsung SmartCam што официјално ќе биде претставена во наредните денови?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)