Филтрирани реални слики на Motorola Moto G6 и G6 Plus

Иако е малку матно, веќе ги имаме првите реални слики за тоа што ќе биде наследникот на Motorola Moto G5 и G5 Plus, новиот Moto G6. Веќе ни се чинеше чудно што со непосредната близина на Светскиот мобилен конгрес нема да се појават повеќе детали за овие уреди на фирмата, сега по протекувањето на цените и првите рекламни слики веќе ги имаме првите вистински фотографии.

Во овој случај, филтрацијата не може да се игнорира и е дека Моторола веќе ги има двата нови модели подготвени за оваа година за да ги пушти во продажба на нивниот состанок со MWC. Покрај тоа, истечените спецификации зборуваат за друга што укажува на Екран 18: 9.

Motorola има нешто многу добро во овие терминали и тоа е дека цените се навистина прифатливи за она што го нудат. Во принцип се зборува за цена помалку од 300 евра за моделот Moto G6 Plus и помалку од 200 евра за моделот на долниот екран, Moto G6. Но, ова мора внимателно да го следиме бидејќи не е официјално потврдено.

Шпекулираните спецификации се 5,7 Full HD и 5,9-инчен Full HD + дисплеј за моделот Plus. Во однос на RAM меморијата за помалиот модел се вели дека ќе додаде 3 или 4 GB RAM меморија и 32 или 64 GB простор за складирање. Задна камера од 12 MP + 5 MP и предна од 16 MP. За батеријата се верува дека ќе достигне 3.000 mAh. Моделот Moto G6 Plus ќе додаде процесор Snapdragon 630, и малку повеќе RAM, 3, 4 или 6 GB, исто така, батеријата е нешто поголема и достигнува 3.200 mAh.

На кратко, два уреди кои ќе се приклучат на партијата MWC и кои би дошле придружуван од Moto G6 Play, трет по кавга во оваа сага и евентуално додавање на малку повеќе батерија од претходните, но пониски перформанси. Сето ова ќе го видиме во овие денови се додека не стигнеме до официјалното претставување во Барселона на крајот на февруари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.