Протекоа повеќе фотографии кои нека го гледаат LG G7 ThinQ одблизу

Корејската фирма не сакаше да ја искористи изложбата на Мобилен Светски конгрес во Барселона да го претстави својот нов предводник, очигледно тој не бил доволно подготвен. Сепак, протекоа одредени видеа во кои се чинеше дека терминалот се гледа во режим на тестирање во специјална презентација на која присуствуваа само одредени личности.

Биди така, малку по малку се забележуваат истекувања на LG G7, а денешните се најочигледни во последните неколку недели, иако се чини дека сакаат да го сокријат „изрезот“. Ајде да погледнеме што е ново во LG G7 благодарение на протекувањето.

Фотографиите според TechRadar јасно ставете до знаење дека екранот ќе има официјална големина од 6,1 инчи, со опсегот што сите компании веќе го имаат усвоено, а од LG сигурно е панел со највисок квалитет. Во меѓувреме, друга точка што сакате да ја потенцирате погоре други детали е фактот дека тие можат да вклучуваат одредено копче за нивната вештачка интелигенцијаНешто слично на она што Самсунг го правеше досега со свој виртуелен асистент во опсегот „С“ на својот Галакси, сепак, со оглед на предиспозицијата на корисниците на Андроид за прилагодување, замислуваме дека тие ќе дадат повеќе опции.

Може да видиме малку повеќе во протекувањето надвор од доста нагласена „изрез“ и слична на онаа претставена од iPhone X, што од друга страна не гарантира дека ќе имаат систем за препознавање на лице за да одговара, всушност, без телефон со Android до денес го имитираше (Face ID). Во меѓувреме, ќе останеме внимателни за можни протекувања, она што воопшто не е познато е датумот кога LG ќе одлучи да го лансира овој производ, бидејќи летото е сè поблизу и тие не се омилени датуми за светот на потрошувачката електроника.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.