Филтрирани слики на златен iPhone X

Слика на iPhone X

Веќе еден месец има многу гласини за лансирање на златен iPhone X. Изминатите недели гласините се засилуваа. Конечно, се чини дека гласините биле точни. Бидејќи некои слики од телефонот на Apple веќе протекоа во оваа боја. Понатаму, уредот веќе ќе добиеше FCC сертификација.

Значи, се чини дека познатиот iPhone X во златна боја е вистински. Имаме и неколку слики што го потврдуваат ова. Иако досега се познати малку конкретни детали за самиот телефон. Но, ние ви кажуваме сè што знаеме подолу.

Овој златен iPhone X веќе го доби сертификатот FCC. За оние кои не знаат што е тоа, сертификацијата е таа што гарантира дека телефонот може да се пласира во САД. Нормално, кога една марка ќе ја добие оваа сертификација за еден од своите телефони, тоа е затоа што лансирањето ќе биде наскоро. Затоа, многумина мислат дека претстои лансирање на новиот телефон на Apple.

Исто така, благодарение на фактот дека уредот е сертифициран FCC, веќе ги имаме првите слики. Дизајнот е ист како оригиналниот iPhone X. Но, можеме да видиме дека задниот дел е целосно златен. Иако предната страна е црна.

Затоа, Се чини дека овие слики служат за потврдување на постоењето на златниот iPhone X. Или без сомнение тоа е лажна од најелаборираните од некого. Но, да бидеме оптимисти и да веруваме дека новиот телефон на „Епл“ е реален и дека неговото претстави е неизбежно.

Како и обично во овие случаи, компанијата од Купертино не сакаше да каже ништо за тоа. Значи, се надеваме дека наскоро ќе дознаеме повеќе информации за овој уред. Не знаеме дали станува збор за ново издание, ограничено или едноставно додадете уште една боја во нивниот опсег. Се надеваме дека многу брзо ќе дознаеме повеќе информации за овој iPhone X во златна боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.