Филтрираше Google Pixel 2 XL

Филтрираше Google Pixel 2 XL

За само еден ден, Гугл ќе ги расчисти сите наши сомнежи во презентацијата на новата генерација на своите паметни телефони Pixel, како и на другите новини, вклучително и за многу гласините Google Home Mini.

Но, додека тој момент пристигнува, гласините и протекувањето се множат, истакнувајќи неколку слики што ги објави популарниот Еван Блас и во кои можеме да ги набудуваме нов и претпоставен изглед што ќе го има Google Pixel 2 XL.

Google Pixel 2 XL кој повеќе личи на LG G6 отколку на неговиот претходник

Според сликите кои Блас ги објавил преку неговиот профил на социјалната мрежа Твитер, новиот Google Pixel 2 XL ќе донесе новини и во хардвер и дизајн, како и во софтвер.

Филтрираше Google Pixel 2 XL

На една од протечените слики, чија автентичност не е потврдена и затоа, ве советувам да ја земете со претпазливост, можеме да ги видиме и предниот и задниот дел на новиот паметен телефон и, очигледно, ќе има Приказ на соодносот 18: 9, како LG G6, и многу близу до 18,5: 9 на Samsung Galaxy S8.

Овој екран го зафаќа огромното мнозинство на целиот фронт, заштитен од А. дизајн без рамка бидејќи веќе е тренд кај најактуелните паметни телефони, рабовите на екранот не се закривен така, и покрај очигледната сличност, тој означува растојанија со LG G6.

На задната страна се издвојува дека Google Pixel 2 XL НЕМА двојна камера, нешто што сепак не треба да нè изненади затоа што е прилично распространета гласина до ден-денес.

Уредот исто така ќе брои два два стерео звучници, по една од горните и долните страни, додека предната камера се наоѓа во горниот лев агол.

 

Но, можеби она што е највпечатливо е новата позиција на лентата за пребарување Google, сега под иконите за приклучување на апликацијата. Без сомнение, изборот на оваа локација не се должи на кој било каприц и претпоставуваме дека тоа е резултат на желбата да се интензивира неговата употреба.

Што мислите за новиот Google Pixel 2 XL, во случај да навистина го гледаме овој?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.